Ziynet eşyalarını tuvalete attı

banner37

Temizlikçi olarak çalıştığı evden ziynet eşyaları çalan M. M., isimli kadın tutuklanmamak için farklı bir yol izledi ama başarılı olamadı

Ziynet eşyalarını tuvalete attı
banner90
banner99

Ahmet UÇAR

“RÖGARDA TESPİT EDİLDİ”… Polisin mahkemeye aktardığı şahadete göre; yapılan şikayet üzerine arama için evine gidilen zanlı, B. S.’nin evinden sirkat edilen ziynet eşyalarını tuvalete atıp, sifonu çekti. Durumu fark eden polis, rögarda siyah naylon parçalarına sarılı 11 adet ziynet eşyası buldu ve M. M.’yi tutukladı.

Lefkoşa’da temizlikçi olarak çalıştığı evden, ev sahibine ait ziynet eşyaları çaldığı gerekçesiyle tutuklanan zanlı M. M., dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Polisin mahkemeye aktardığı şahadete göre, zanlının evine arama yapmak için gidildiği sırada, zanlı tuvaletin sifonunu çekti. Rögarda yapılan aramalarda ise siyah naylon parçalara sarılı 11 adet ziynet eşyası tespit edildi.

Mahkeme, soruşturmanın yeni başladığını göz önünde bulundurarak, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına karar verdi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Ali Gencer, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Gencer, zanlı M. M.’nin “Müstahdem tarafından sirkat” ve “İkametgâhtan sirkat” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Gencer, zanlının 2021’in Ocak ayı içerisinde çalışmakta olduğu B. S.’nin ikametgahında temizlik yapmakta olduğu esnada yatak odasında muhafaza edilmekte olan kadın çantası içerisinden muhtelif ziynet eşyalarını sirkat ettiğini belirterek, olayın polisin bilgisine 11 Ocak 2021 tarihinde geldiğini kaydetti.

Zanlının ikametgahında mahkeme emriyle arama yapılmaya gidildiğini dile getiren Gencer, zanlının bu esnada ikametgahın tuvaletindeki sifonu çekmesinin ardından ikametgaha bağlı rögarda arama yapıldığını ifade etti.

Gencer, yapılan arama sonucunda muhtelif modellerde siyah naylon parçaları içerisinde sarılmış toplam 11 adet ziynet eşyasının bulunup emare olarak alındığına işaret ederek, zanlının da aynı gün temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını vurguladı.

Soruşturmanın henüz yeni başladığını, aranmakta olan emarelerin ve alınması gereken ifadelerin söz konusu olduğunu anlatan Gencer, zanlının serbest kalması halinde aranmakta olan emarelere ve alınacak ifadelere etki etme olasılığının bulunduğunu bildirdi.

Gencer, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Alev Ulunay, zanlının aleyhine 3 gün tutukluluk emri verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75