banner6

Ziynet eşyalarının sahipleri aranıyor

banner37

Lefkoşa’da Ağustos 2019 ve Şubat 2020 tarihleri arasında temizlik işi yaptığı evlerden ziynet eşyası çaldığı gerekçesi ile tutuklanan zanlı Nargiza Udayeva’nın tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı

Ziynet eşyalarının sahipleri aranıyor
banner90
banner99

SAHİBİ BULUNAMAYAN EŞYALAR VAR… Nargiza Udayeva’nın evinde bulunan ve henüz sahibi tespit edilemeyen ziynet eşyaları olduğunu belirten polis, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının tutukluluk süresinin uzatılmasını istedi. Polisin talebini uygun bulan mahkeme, zanlının tutukluluk süresini 7 gün daha uzattı.

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’da Ağustos 2019 ve Şubat 2020 tarihleri arasında temizlik işi yaptığı evlerden ziynet eşyası çaldığı gerekçesi ile tutuklanan zanlı Nargiza Udayeva’nın tutukluluk süresi, devam eden polis soruşturması nedeniyle 7 gün daha uzatıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Gültekin Sancar, olayla ilgili olguları aktardı.

Sancar, zanlının Ağustos 2019 ve Şubat 2020 tarihleri arasında Lefkoşa’da G.K’ye ait ikametgâh içerisinde temizlik yaptığını belirterek, bu sırada 87 adet muhtelif ebat ve markalarda ziynet eşyasını sirkat ettiği gerekçesi ile hakkında şikâyet bulunduğunu kaydetti.

Sancar, olayın bilgilerine gelmesi üzerine 19 Şubat 2020 tarihinde mahkeme emri ile zanlının ikametgâhında yapılan aramada 193 adet ziynet eşyası tespit edildiğini bildirerek, arama esnasında ise zanlının polis ekibinin görevini yapmasına engel olduğuna ve suçüstü tutuklandığına dikkat çekti.

Sancar, zanlının ikametgâhında bulunan muhtelif ziynet eşyalarının Lefkoşa Adli Şube’de G.K’ye gösterildiği zaman 87 parça ziynet eşyasının kendisine ait olduğunu görüp tanıdığını ve konu ziynet eşyalarından 15 adedinin E.M’ye, 1 adedinin A.Ç’ye ve 6 adedinin de S.H.’ye ait olduğunun tespit edildiğini mahkemeye aktardı.

Sancar, halen sahibi tespit edilemeyen ziynet eşyalarının mevcut olduğunu ve bu yönde de soruşturmanın devam ettiğini belirterek, zanlının soruşturma maksatlı 7 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlının soruşturma maksatlı 7 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104