banner6

Zorba tecavüzcüye 8 yıl hapislik!

banner37

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, “Abin kızdı, eve götüreceğim” diye kandırıp alıkoyduğu kıza, aracında bıçak zoruyla tecavüz eden sabıkalı Ahmet Burhan Ayan’ı 8 yıl hapse mahkum etti

Zorba tecavüzcüye 8 yıl hapislik!
banner99

BENZERİ SABIKASI VAR… Benzeri sabıkası olan uslanmaz sanığı 8 yıl hapse mahkum eden mahkeme kararını okuyan heyet başkanı Fatma Şenol, “Irza geçme suçu dahil, tüm cinsel suçlar son yıllarda yaygınlaştı. Bu suçların, toplumda infiale ve huzursuzluğa neden olduğu aşikardır” dedi. Şenol, “Bu suçların engellenmesinde ilkokuldan başlayan bir cinsel eğitimin, eğitim sistemine dahil edilmesi gerekir” şeklinde konuştu

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, “Abin kızdı, eve götüreceğim” diye kandırıp alıkoyduğu küçük kıza, aracında bıçak zoruyla tecavüz eden Ahmet Burhan Ayan’ı 8 yıl hapse mahkum etti.

   Başkan Fatma Şenol, Kıdemli Yargıç Ayşen Toroslu ve üye Yargıç Hazan Aksun’dan oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nin oy birliğiyle aldığı kararı, heyet başkanı açıkladı.

   Başkan Fatma Şenol, sanığı, aleyhindeki cinsel tecavüz, alıkoyma, şiddet tehdidi, kasti hasar, kanunsuz bıçak taşıma ve tasarruf suçlarından suçlu bulup mahkum ettiklerini söyledi.

banner134

  Heyet başkanı, sanığa verilecek cezanın, sadece sanıklara değil, bu suçlara tevessül edecek başka kişilere karşı ibret verici olması gerektiği üzerinde durdu.

   Huzurlarındaki meseleyi çok titiz ve ayrıntılı bir şekilde tezekkür ettiklerini belirten Fatma Şenol, sanığa verilecek en uygun cezanın hapislik olduğuna kanaat getirdiklerini kaydetti.

   Yasada ırza geçme suçunun ömür boyu, diğer suçlar için ise 3 ile 10 yıl arasında hapis cezası öngördüğüne vurgu yapan Fatma Şenol, “Irza geçme suçu dahil, tüm cinsel suçlar son yıllarda yaygınlaştı. Bu suçların, toplumda infiale ve huzursuzluğa neden olduğu aşikardır” dedi.

   Fatma Şenol, bu tür suçların, özellikle genç yaştaki kadınları endişeye sürüklediğini kaydetti ve şöyle konuştu:

   “Bu suçların önlenmesinde sadece caydırıcı cezaların verilmesi yeterli değil.

   Bu suçların engellenmesinde ilkokuldan başlayan bir cinsel eğitimin, eğitim sistemine dahil edilmesi gerekir.

   Özellikle gençlerin ve toplumun bu yönde bilinçlendirilmesi şarttır.”

Alıkoydu, tecavüz ve tehdit etti

   Fatma Şenol, aleyhindeki suçlamaları reddeden sanığın, 12 Ekim 2018’de, daha önceden tanıdığı küçük kızı, saat 06.00’da alkol tesiri altındayken bir bar önünden,  “Abin kızdı, eve götüreceğim” diyerek alıkoyduktan sonra, Glapsides Sahili’nin park alanı içerisinde, adı edilene, rızası hilafına iç çamaşırını yırtarak, cinsel tecavüzde bulunduğuna bulgu yaptı.

   Şenol, sanığın, adı edileni, korkutmak maksadıyla tasarrufunda kanunsuz olarak taşıdığı bıçakla “Eğer bir şey belli edersen seni öldürürüm” diyerek ölümle tehdit ettiğine de dikkat çekti.

   Şikayet sonrası tutuklanan sanığın, 22 Ekim 2018’den beridir cezaevinde hükümsüz tutuklu bulunduğunu anlattı.

İnanmadık

   Fatma Şenol, ispat külfeti omuzlarında olan iddia makamının davasını şüpheden ari bir şekilde ispat edip, mahkemeye 27 tanık dinleterek 30 emare sunduğunu anlattı.

   Şenol, iddia makamı tanıklarının, birbirlerini teyit eder, tarafsız ve sarsılmaz şahadetlerine değinirken, suçsuz olduğunu savunan sanığın iddialarının değer taşıyan hiçbir şahadetle teyit edilmediğine dikkat çekti.

  Fatma Şenol, Yargıtay karalarına da atıfta bulunarak, ıslah olup topluma kazandırılabilecek bir yaşta, benzeri sabıkası olan uslanmaz sanığı 8 yıl hapse mahkum etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88