Zorla güzellik olmaz!

banner37

Kendisiyle sevgili olmasını istediği yakını olan kadını sürekli rahatsız eden R.S., 5 ay hapse mahkum oldu

Zorla güzellik olmaz!
banner90
banner8

Gazimağusa’da, yakını olan bir kadını, sevgilisi olmak için sürekli rahatsız eden 30 yaşındaki R.S., 5 ay hapsa mahkum oldu.

6 davadan 5 ay hapislik alan R.S., 29 Mayıs 2019’dan beri hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde bulunuyordu.

R.S., kendisi ile sevgili olmasını istediği kadının çalıştığı işyerine giderek mülke tecavüz suçu yanında 200 metre yaklaşma yasağını da sürekli ihlal etmişti.

banner134
Kendisiyle sevgili olmayı istemeyen kadını uzun süreden beri rahatsız eden R.S., kadının şikâyeti üzerine tutuklanmış, daha sonra serbest bırakılmasına rağmen aynı suçları işlemeye devam etmişti.

R.S., aleyhine, Aile Yasası’na aykırı suç, mülke tecavüz, rahatsızlık, mahkeme emrine itaatsizlik dâhil toplam 6 dosya tanzim edilmişti.
   Cezaevinde hükümsüz tutuklu olarak yargılanmayı bekleyen R.S., dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı.

Aleyhinde tanzim edilen 6 dosyanın tümündeki suçlamaları kabul ettiğini beyan eden sanık ile ilgili kararı, yargıç Hazan Aksun verdi.
    Önündeki şahadeti değerlendiren yargıç Hazan Aksun, gerek iddia, gerekse savunma makamının beyanlarını da göz önünde bulundurarak, sanığa, aleyhine getirilen 6 davadan toplam 5 ay hapis cezası verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75