Zorla kaçırdılar, dövdüler, tehdit ettiler

banner37

Aralarından biriyle gönül ilişkisi olduğu gerekçesiyle, üçü kadın 6 kişi, Emsal Çerçi’yi kaçırarak ölümle tehdit ettiği suçlamasıyla tutuklandı

Zorla kaçırdılar, dövdüler, tehdit ettiler
banner90
banner8

“SENİ DE, ÇOCUKLARINI DA ÖLDÜRÜRÜZ”… Polisin mahkemeye aktardığı bilgilere göre, Müslüm Büyükertaş, İlhan Büyükertaş, Serap Büyükertaş, Sibel Yaşa, Ekrem Büyükertaş ve Saliha Yaşa, Emsal Çerçi’yi zorla kaçırarak götürdükleri bir apartman dairesinde ciddi şekilde darp etti, ardından işyerinin önüne götürüp bırakırken “On beş gün içinde Kıbrıs’ı terk etmezsen, cesedini buraya serer, çocuklarını öldürürüz” diyerek tehdit etti.

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa polisi, 3’ü kadın 6 kişiyi, “zorla insan kaçırma”, “alı koyma”, “şiddet tehdidi” ve “ciddi darp” suçlamalarıyla tutukladı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, Müslüm Büyükertaş (31), İlhan Büyükertaş (26), Serap Büyükertaş (32), Sibel Yaşa (28), Ekrem Büyükertaş (24) ve Saliha Yaşa aleyhine mahkemeden tahkikat maksatlı 1’er gün tutukluluk emri temin edildi.

Zanlıların,‘Kesin cezasını’ diyen Saliha Yaşa’nın teşvikiyle, Emsal Çerçi’yi zorla kaçırıp ciddi şekilde darp ettiğini ve işyeri önüne “On beş gün içinde Kıbrıs’ı terk etmezsen, cesedini buraya serer, çocuklarını öldürürüz” diyerek tehdit edip bıraktığını anlatan polis, meseleyi en ince ayrıntısına kadar araştıracağını belirtti.

Kamera kayıtlarını inceleyip, çevre şahadeti toplayacağından söz eden polis, Emsal Çerçi’nin yüzünde, burnunda, kollarında ve sırtında ekimoz olduğuna dair rapor temin ettiğini anlattı.

“Ciddi suçlar”

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meselenin olgularını aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Mehmet Keleş’i tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Mehmet Keleş, 15 Ekim 2019’da, saat 20.10’da, Gazimağusa’da meydana gelen “zorla insan kaçırma”, “alı koyma”, “şiddet tehdidi” ve “ciddi darp” suçlarıyla ilgili olguları mahkemeye aktardı.

Mehmet Keleş, Müslüm Büyükertaş’ın ve kardeşi Girne’de sakin İlhan Büyükertaş’ın, Müslüm Büyükertaş ile arasında gönül ilişkisi bulunan Emsal Çerçi’yi, işyerinden, hile kullanıp konuşacaklarını beyan ederek,

araç ile aldıktan sonra, araca daha sonra binen Serap Büyükertaş, Sibel Yaşa ve Ekrem Büyükertaş ile birlikte ciddi şekilde darp ettiklerini söyledi.

Keleş, adı edilen zanlıların daha sonra, Emsal Çerçi’yi zorla Karakol Bölgesi Yiğitler Sokak’taki bir apartmana zorla götürdükten sonra, Serap Büyükertaş ve Sibel Yaşa’nın, Saliha Yaşa’nın teşvikiyle, Emsal Çerçi’nin vücudunun muhtelif yerlerine elleriyle vurmak suretiyle ciddi şekilde darp ettiğini anlattı.

Akabinde, İlhan Büyükertaş ve Ekrem Büyükertaş’ın, Emsal Çerçi’yi işyerine götürdükten sonra, Emsal Çerçi’ye hitaben “Kıbrıs’ı terk edip gitmezsen, cesedini buraya sereriz. Çocuklarını öldürürüz” demek suretiyle şiddet tehdidinde bulunduğunu anlattı.

Yapılan şikayet üzerine tüm zanlıları derdest emri gereği tutukladığını kaydeden Mehmet Keleş, zanlı Sibel Yaşa dışında tüm zanlıların gönüllü ifade verip, suçlarını kısmen kabul ettiklerini anlattı.

Çevre şahadeti toplayacağını kaydeden Mehmet Keleş, tahkikatını salimen yürütebilmek için mahkemeden süre istedi.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, ilk nazarda konu suçla alakalı olduğuna bulgu yaptığı zanlıların, polis nezaretinde 1’er gün tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75