Alışveriş kültürüyle nam salmış 5 dünya şehri

banner37

Yurtdışı seyahatinin vazgeçilmez bölümü “alışveriş yapmak” bazı ülkelerde çok eğlenceli bir hal alırken bazılarında tam bir çile.

Alışveriş kültürüyle nam salmış 5 dünya şehri
banner90
banner8

KIBRIS - Advertorial

Yurtdışı seyahatinin vazgeçilmez bölümü “alışveriş yapmak” bazı ülkelerde çok eğlenceli bir hal alırken bazılarında tam bir çile. Mağazaların bir arada olmayışı, istenilen ürünleri bir türlü bulamamak ve modadan bir haber ülkelerin yanı sıra tamamen alışveriş odaklı ülkeler de var. Moda denildiği zaman akla gelen Milano, devasa alışveriş merkezleriyle bilinen Singapur buna örnek.

Modanın kalbinin attığı yer olarak tanımlanan Milano, dünyanın en büyük markalarının en büyük mağazalarına ev sahipliği yapıyor. Milano’da seyahat ederken her afişten, her sokaktan ve her mekandan moda kokusunu alabilirsiniz. Nitekim Duomo Katedrali’nin hemen yanındaki Galleria’da Gucci, Prada, Diesel gibi markaların ilk mağazalarını ve bu mağazalardaki muhteşem ürünleri görebilirsiniz.

banner134
Dubai, ihtişamlı alışveriş merkezleriyle tüm dünya tarafından bilinen, lüks alışverişin öncü şehirlerinden biri. Dubai Mall ve Emirates Mall büyüklüğüyle sadece alışveriş mağazalarına değil, birçok etkinlik alanına da ev sahipliği yapıyor. İçinde kaybolabileceğiniz bu alışveriş mağazalarında aradığınız şeyi bulamama ihtimaliniz yok. Ayrıca çöl safarisi ve tekne turu gibi imkanlar sunan Dubai’de gezilecek birçok yer de var. Harika bir alışveriş ve seyahat deneyimi için buraya tıklayın ve Dubai turlarını görüntüleyin.

Devasa plazaları, büyük alışveriş merkezi ve Orchard Yolu ile alışveriş kavramına tam anlamıyla karşılık verebilen Singapur, şüphesiz bu listede yer alması gereken önemli şehirlerden biri. Sıcak hava ikliminin esir aldığı bu ülkede yüzlerce klimanın çalıştığı alışveriş merkezleri tıklım tıklım doluyor. Moda ve teknoloji sektörlerinde tüm istekleri karşılayabilecek muhteşem mağazalar sizi beklerken Orchard Yolu üzerinde bulunan tüm dükkanlar görmeye değer!

Alışveriş denildiğinde akla gelen bir diğer şehir ise Paris. Modaya yön veren Fransız kültürü modernizmi en iyi yansıtan alışveriş anlayışına sahip. Şanzelize Caddesi üzerinde bulunan dünyaca mağazaların devasa vitrinlerinde modanın kalbi atarken birçok alışveriş merkezinde istenilen ürünü bulmak oldukça kolay. Ayrıca şehir merkezine kısa mesafe uzaklıktaki outlet mağazalarında da uygun fiyatlara ünlü markaların ürünlerine ulaşabilirsiniz.

Son yıllarda Londra, cazip bir alışveriş merkezi haline geldi. Her zaman tasarımcı mekânlarına ve ışıklandırılmış vitrinlere sahip mağazalarıyla kalabalık bir kitleye hitap ediyor. Ayrıca pazarlar da bu sektörün öncüsü. Giyim konusunda neredeyse çoğu şehri geride bırakabilecek tasarımlara sahip mağazaları var. Tabi ki dünyanın bilinen büyük markalarının mağazalarına da rastlamak mümkün.

Uzakdoğu’da alışveriş konusunda öncü olabilecek birçok şehir bulunuyor. Hong Kong, Singapur, Bangkok gibi şehirlerin alışveriş yönlerinin yanı sıra turistik açıdan da zenginlikleri herkesi cezbeder. Doğa güzelliklerini keşfetmek, harika bir tatil yapmak ve alışveriş için tüm Uzakdoğu turları Prontotour ile çok uygun fiyatlara bu sayfada!

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2017, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75