Tunik, Ferace ve tesettür abiye seçimi nasıl olmalıdır?

banner37

Tesettür giyimde son dönemlerde yaşanan ürün çeşitliliği ile tesettürlü bayanlar için giyimde yaşadıkları sıkıntılarda sona ermiştir. Tesettürde belli kriterlere sahip kıyafetler bulmak eskiden daha zor olmasına rağmen günümüzde bu sorunlar ortadan kalkmıştır. En yaygın kullanılan tesettür parçaları arasında ferace, tunik ve tesettür abiyeler yer almaktadır.

Tunik, Ferace ve tesettür abiye seçimi nasıl olmalıdır?
banner90
banner99

Tesettür giyimde son dönemlerde yaşanan ürün çeşitliliği ile tesettürlü bayanlar için giyimde yaşadıkları sıkıntılarda sona ermiştir. Tesettürde belli kriterlere sahip kıyafetler bulmak eskiden daha zor olmasına rağmen günümüzde bu sorunlar ortadan kalkmıştır. En yaygın kullanılan tesettür parçaları arasında ferace, tunik ve tesettür abiyeler yer almaktadır.

Ferace nedir? Tesettür giyimde son dönemlerde ferace modadır. Ferace mantoya benzeyen yakasız ve bol dökümlü bir dış giyim ürünüdür.

Tesettür giyimde vücut hatlarının belli olmaması önemlidir. Bu konuda ferace kurtarıcı olmaktadır. Ferace ayrıca sağladığı rahatlık sayesinde de oldukça fazla talep edilmektedir. Mantodan ayrılan özellikleri geniş yakalarının olmaması ve mantoya nazaran daha uzun olmasıdır. Feraceler tek tiptedir ve uzun olduğu için altına giyilecek kıyafet seçiminde yaşanan sıkıntıda ortadan kalkmaktadır. Kullanım kolaylığı sağlaması da feraceyi cazip hale getirmektedir.

Ferace modelleri ve kumaş özellikleri nelerdir?

Ferace kumaş renkleri genellikle orta yaş ve üzeri bayanlarda tercih siyah renkten yana olmaktadır. Daha çok sade ve dikkat çekmeyi sevmeyen bayanlar siyah ya da koyu renkler tercih etmektedir. Genç bayanlar ise renkli kumaştan üretilmiş olan feraceleri tercih etmektedir. Ferace kumaşları dünyada 3_4 ülkede üretilebilen kumaşlardan biridir. Ferace kumaşlarının özellikleri arasında serin tutması, kolay buruşmaması, ütü gerektirmemesi, kir tutmaması, dayanıklı olması, şık ve dökümlü olması yer almaktadır. Makinada yıkamada 40 derece ve altında yıkanması tavsiye edilmektedir. Ferace modelleri de artan talep doğrultusunda değişkenlik göstermektedir. Bu modeller arasında işlemeli, pullu, taşlı, renkli ve nakış dokumalı feraceler yer almaktadır. Daha çok genç bayanların tercih ettiği bu modellere her yerde kolaylıkla bulmak mümkündür.

Tesettür giyimde tunik neden önemlidir?

banner134
Tesettür giyimde kurtarıcı kıyafetlerden biridir tunik. Tuniklerin kullanım alanları oldukça fazladır. Günlük hayatta, işte ya da okulda doğru bir kombin ile şık bir görünüm kazanılmaktadır. Tunikler rahat hareket etmeyi sağlamasının yanı sıra bol olması nedeniyle de vücut hatlarını gizlemektedir. Bu özelliği nedeniyle de her tesettürlü bayanın vazgeçilmez kıyafetleri arasında yer almaktadır.

 Tunik seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

Tunik seçiminde kumaş tercihi ilk dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Kumaş seçerken mevsime uygun tercih yapılmalıdır. Yaz mevsiminde özellikle terletmeyen ve daha ince dokulu kumaşlar tercih edilmelidir. Naylon özelliğe sahip kumaşlardan uzak durulmalıdır. Ayrıca seçilecek renklerde yaz rengine uygun canlı renkler tercih edilmelidir. Kış mevsiminde ise daha koyu tonlar ve daha kalın kumaş özelliğindeki tunikler tercih edilmelidir.

Tesettür tunikler kadar önemli olan diğer bir parça ise tesettür abiyelerdir. Tesettür abiyeler nişan, kına, gece davetleri ve düğünlerde tercih edilmektedir. Tesettür abiyelerde sade ve dikkat çekmeyen modellerin yanı sıra, gösterişli modellerde oldukça fazladır.

Tesettür abiye seçerken neler önemlidir? Tesettür abiye seçiminde öncelikle gidilecek ortam ve davete yakınlık derecesine uygun model tercih edilmelidir.

Model seçiminde vücut yapısına uygun tercihler yapılmalıdır. Fazla kilolu olan bölgeler varsa onu kamufle edecek tercihler yapılmalıdır. Modelden sonra ise renk tercihi önemli olmaktadır. Ten rengine ve mevsime uygun renkler tercih edilmelidir. Ayrıca seçilecek abiyelerde rahat hareket edebilmekte son derece önemlidir. Bu yüzden bu konu göz ardı edilmemelidir. Tesettür abiyelerde şıklığın tamamlayıcıları olan şal, ayakkabı, aksesuar ve çanta seçimine de gereken önem verilmelidir. Abiye ye uygun renk ve modellerde yapılacak kombinlerle şıklık tamamlanacaktır.

Abiyeler, tunikler ve feraceler her tesettürlü bayan için özel günlerde, günlük seçimlerde ve şık davetlerde vazgeçilmez kıyafetler arasındadır. Bu ürünlerde de çeşitliliğin artması ile birlikte her yerde kolaylıkla ulaşabilmek mümkündür.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2017, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75