10 dakikada gerçeği itiraf etti

Kaza yaptıktan sonra aracıyla olay yerinden kaçıp uyumaya gitti, uyandığında ise “park halindeki aracıma çarptılar” diye polisi arayarak şikayette bulundu. Gerçeğin ortaya çıkması ise fazla uzun sürmedi

A-N GRAPHICS (KIBRIS) KIBRIS GAZETESI

Mehmet KARA

Lefkoşa’da, geçtiğimiz gün meydana gelen bir kazada polisi kandırmaya çalışan alkollü sürücü M. T. isimli şahıs, Trafik Tahkikat Amiri Mehmet Özatılgan ve ekibini hesaba katmayı unutunca 10 dakikada gerçeği itiraf etmek zorunda kaldı.

Sürücü 92 promil alkollü çıktı

Geçtiğimiz gün sabahın erken saatlerinde meydana gelen kazada otomobiliyle demir korkulukları yıkıp olay yerini terk eden sürücü M. T., evine gitti uyudu. Sabah uyandığında ise “park halindeki aracıma çarptılar” diye polisi arayarak şikayette bulundu.

İhbar üzerine olay yerine giden Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görevli Trafik Tahkikat Şubesi ekibi, kaza mahallinde detaylı incelemelerde bulundu.

Yalan beyanda bulunarak polisi kandırmaya çalışan sürücü, Trafik Tahkikat Amiri Mehmet Özatılgan ve ekibine dakikalarca dil dökse de yalanını yutturamadı.

Gerçeği itiraf etmek zorunda kalan sürücünün, ayrıca 92 promil alkollü olduğu da anlaşıldı. Sürücü hakkında yasal işlem başlatıldı.