Başlamak değil, bitirmek önemli…

Çok çetin geçen alt sıralardaki mücadelede Gençler Birliği geçtiğimiz haftaki sonuçların ardından düşme hattına inmişti. Ligde rahat konumda bulunan, dördüncülüğü hedefleyen Cihangir ilk yarıda istediklerini yapamadığı maçta Henri’nin golleriyle geriden gelerek galibiyete ulaştı.


Gençler Birliği açısından kritik bir maçtı. Dengeli oynadığı, daha iyi yardımlaştığı ilk yarıda golü de buldu. Defansının ortasında iki tecrübeli isim Mustafa Tekpınar ile Sinan’ın kademe anlayışları ile ilk bölümde sıkıntı yaşamayan İskele temsilcisi kanatları etkili kullanamadı. Wanderson’un durgun görüntüsü devam ediyor. Lahra da istediği topları alamayınca mücadele etmesine rağmen sonuca yönelik katkı koyamadı. İkinci yarıda oyuna dahil olan Sakyi da oyun disiplinine bağlı oynamadı. G.Birliği yabancı futbolculardan bu maçta verim alamayınca önde getirdiği, ciddi baskıya uğramadığı halde 7 dakikada kalesinde gördüğü gollerle kaybetti. Futbolda kırılma anları önemlidir. Maçı önde getirdiği ve moralli olduğu anlarda Gençler Birliği’nin Tacettin ve Ahmet Kara ile net pozisyonlarda farkı ikiye çıkaramaması gidişatı değiştirdi.


Cihangir iyi başlamadığı, ilk yarıda yeterli mücadeleyi sahaya yansıtamadığı maçta tecrübesi ve Henri’nin net vuruşlarıyla kazanmayı başardı. Defansında çok baskı yemeyince ikinci bölgeye rahat çıkan Cihangir son paslarda isabet bulamayınca oyuna tempo getiremedi. Cihangir’in önemli gol planlarından olan duran toplarda tehlikeler yaratması ve Fırat’ın ortasında kaleci Tolga ile defans hattının hatasını da değerlendiren Henri ile gelen beraberlik golü Gençler’i telaşa soktu. 58’de İbrahim Köse ile Sertan’ın ayni anda oyundan alınması G.Birliği’ne olumsuz yansıdı. İbrahim Köse top kaybı yapsa da tehlikeler yaratabilecek, farklı görev bölgelerinde iş yapabilecek bir isim. Oyuna alınan Hasan ile Sakyi’nin katkı koyamaması, orta alandaki direncin düşmesi karşısında Cihangir pozisyonlar buldu, aldığı galibiyetle rakibini kaderiyle baş başa bıraktı.


G.Birliği bu tip maçlardan bonus puanlar alarak bire bir rakipleri karşısında galibiyetlerle çıkışı hedefliyordu. Sekiz haftalık bir periyot var ve kritik haftalar başlıyor.
 

YORUM EKLE