Beş dakika bile harcamaya değmez ama...

Medyanın bir bölümü işi gücü bıraktı, başka bir mecraya yöneldi… Bir taraftan sektör içi kavgalar başlatıyorlar, diğer taraftan güdümlü yayınlar yapıyorlar... En fazla sorumluluk üstlenmesi gerektiği bir dönemde medyamızın bir bölümü ne yaptığını bilmez bir durumda… Korkunç çirkin bir tarz, para karşılığı yapılan haberler, bir kaşık suda fırtına çıkarıp mağdur edebiyatı yapanlar, çıktığı ekran karşısında ağzından çıkanı kulağı duymayan, kendini kaybeden program sunucuları, havada uçuşan hakaretler, iftiralar, yalanlar…

Bazıları birkaç gündür bize de sataşıyor… Ne yapalım yani kavgaya mı tutuşalım? Toplum en zor zamanda “sesi olmamızı”, “sorunlarını yansıtmamızı” beklerken biz kavga mı edelim? Sakın ola kavga etmeyi bilmediğimizi, birinden korktuğumuzu sanmayın. Biz hak edene hak ettiği cevabı vermeyi de kavga etmeyi de biliriz ama toplumun bizden istediği bu değildir.

Toplum gazetemizi, bizim sektör içi kavgalarımızı okumak için mi alacak, bunun için mi televizyonlarımızı izleyecek, bunun için mi dijital ortamdan bizi takip edecek? Toplum, sektör içi kavgaları, ucuz kahramanlıkları, egolu gazetecileri, satılmış kalemleri izlemek ya da okumak zorunda değildir.

Bir hafta boyunca bir gazetenin gereksiz yarattığı gerginlikleri, arada bize de saldırılarını, sataşmalarını izleyip durduk, dün başka bir gazete yine bizimle uğraştı. Bayram değil, seyran değil, sözde dostlarımız, KIBRIS Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Asil Nadir’e saldırdı… Bir hayli yanlış bilgiyle donatılmış, güdümlü, birilerini memnun etmek için siparişle yapılmış bir haber.

İki haftadır bizi hedef alanların yaptığı, bizim için sinek vızıltısı bile olamaz… Güler geçeriz biz bunlara ama bu yayınları yapanlara sorarız, “Sizin bu ülkeye bir kuruşluk faydanız oldu mu?” Bu ülkeye bir kuruşluk faydası olmayanların, yaptıkları yayınlarla gafil muhbir gibi kime hizmet verdikleri konusunda kendini deşifre edenlerin söz hakkı olamaz.

Bu ülke insanına 10 binlerce istihdam kazandırmak için 18 aydır var gücüyle çalışan, gelecek yıl dev projesini devreye koyacak olan Asil Nadir’i de tanıyor herkes, ona saldıranları da… Asil Nadir’in bu ülkeye neler kazandırdığını biz size hatırlatacak değiliz, zaten bunları halk söylüyor.

Bir anket yayınladık kızdılar, “yolsuzlukların üzerine gidilsin” dedik çıldırdılar, köşe yazarlarımız, program yapımcılarımız “UBP’de değişim” ifadesi kullandı diye bize düşman kesildiler... Bu eski dostlar, karşımıza çıkıp şikâyetini yüzümüze yapabilirdi, böyle adam kiralayıp üzerimize sürmelerini onlara yakıştıramadık.

Bizim yapacak çok işimiz var. Topluma verdiğimiz hizmet sözünü tutmak için var gücümüzle çalışıyoruz, rakipleri bizmişiz gibi davranıp, bizi yalan dolanla karalamaya çalışanlarla ve onların adamı olmuş ucuz kahramanlarla uğraşamayız.

O gazeteler/ gazeteciler, zaten yayınlarıyla kim olduklarını, kime hizmet ettiklerini gösteriyorlar ama art arda iki gün, önce Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’a, ardından da KIBRIS Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Asil Nadir’e saldırmak için yaptıkları yayınlarla kendilerini deşifre etme konusunda zirveye çıktılar, tebrik ederiz. Başka da onlarla ilgili bir daha yazmaya niyetli değiliz, çünkü değerli zamanımızı beş dakika bile bunlara ayırmaya değmez diye düşünüyoruz.

 

YORUM EKLE