banner6

1 milyar 640 milyon liralık süperyat tanıtıldı

banner37

1 milyar 640 milyon liralık süperyat tanıtıldı
banner150

banner150

banner99

İtalya merkezli Lazzarini Design Studio, su üzerinden uçabilen 74 metre uzunluğundaki son lüks yat konseptini tanıttı. 80 milyon euroya (yaklaşık 1 milyar 640 milyon lira) satışa sunulacak olan Plectrum adı verilen yat kuru karbon liflerinden yapıldığı için su üzerinde çok hızlı hareket edebiliyor.
İtalya’nın başkenti Roma’da yer alan Lazzarini Design Studio, Plectrum adlı yeni süperyat konseptini meraklıları ile buluşturdu. 


SAATTE 140 KM HIZ YAPABİLECEK
Ekstra hafif olmasını sağlayan kuru karbon liflerinden üretilen Plectrum, dalgaların üzerinde yükselebilmesi ve saatte 75 deniz miline (140 km) hızla suda süzülebilmesi için bir folyo sistemi kullanıyor.
Plektrum ayrıca, her biri 5 bin beygir gücündeki hidrojenle çalışan üç motoru sayesinde su yüzeyinin üzerine çıkabiliyor.
Yatın tasarımcısı Pierpaolo Lazzarini, esnek tasarımın "geleneksel benzer büyüklükteki gemilerden çok daha hızlı deniz yolculuğuna izin verecek farklı bir süperyat konfigürasyonu" ile sonuçlandığını açıkladı.


6 MİSAFİR KAMARASI VAR
Bununla birlikte dört katlı yatta, yüzme havuzu, helikopter hangarı, arka garaj ve helikopter pisti ile birlikte altı misafir kamarası bulunuyor.
Plectrum’un piyasaya çıkış tarihi ise henüz belli değil.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104