banner6

4G geliyor

banner37

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, genel iletişim sistemi ile alakalı olarak artık radikal kararların zamanının geldiğini söyleyerek, birkaç ay içerisinde bunları halkın hissedeceğini belirtti. İlk olarak en büyük hedeflerinin, Kıbrıs Türk halkını 4G ile kucaklaştırmak olduğunu kaydeden Dürüst, 4G ile birlikte 2017 yılında Telekomünikasyon Dairesi’nin altyapısının daha da güçlendirileceğini söyledi.

4G geliyor
banner8

Ali CANSU

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, genel iletişim sistemi ile alakalı olarak artık radikal kararlar alma zamanının geldiğini söyledi.

KIBRIS’a konuşan Dürüst, Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın ziyaretinden sonra, alacakları ciddi projesel ve vizyonal desteklerle artık iletişimde yeni bir dönemin açılacağını belirtti.

Birkaç ay içerisinde alacakları radikal tedbir ve kararlar ile halkın bu önemli değişiklikleri hissetmeye başlayacağını anlatan Dürüst, “Reform nitelikli karlar alacağız” dedi.

“Kıbrıs Türk halkı 4G ile kucaklaşacak”

İlk olarak en büyük hedeflerinin Kıbrıs Türk halkını GSM alanında 4G ile kucaklaştırmak olduğunu kaydeden Dürüst, Türkiye 5G’ye hazırlanırken KKTC’nin 3G’de kalmaması gerektiğini belirtti.

Dürüst, 4G metodunun nasıl gerçekleşeceğine en kısa sürede hükümet olarak birlikte karar vereceklerini söyledi.

“2017’de Telefon Dairesi daha fazla güçlenecek”

Dürüst, 4G’yi gerçekleştirecek olmalarının en önemli sebebinin, Telekomünikasyon Dairesi’nin altyapısını daha da güçlendirilmesini hedeflemeleri olduğunu söyledi.

Telekomünikasyon Dairesi’nin alt yapısını 4G kapsamında güçlendireceklerini anlatan Dürüst, 4G sağlayıcısı firmaların Telekomünikasyon Dairesi’nin altyapısını ücretsiz bir şekilde yaptıracaklarını kaydederek, buna fiber optik projesinin de dâhil olduğunu belirtti.

banner134

Ardından atacakları adımda Telekomünikasyon’da ellerinin daha güçlü olacağını ifade eden Dürüst, “Şu anda Türkiye’deki PTT ve bizim posta hizmetleri arasında yapmış olduğumuz anlaşmaya benzer iletişim ve bilişimi, Türkiye Cumhuriyeti Haberleşme Bakanlığı ile daha birçok işbirliklerinde devam ettireceğiz” dedi.

“İletişimde de bir bakanlık olduğu hissedilecek”

KKTC’de ilk kez iletişimin de bir bakanlık olduğunu hissettireceklerini anlatan Dürüst, şöyle devam etti:

“Artık adımlar atılması şarttır. Biz şu anda protokollerle ve ciddi işbirliği çalışmaları ile ilerlemiş Türkiye’nin hizmetlerini burası ile kucaklaştıracağız. Türk Telekom bütün atacağımız adımlarda ana danışmanımız gibi bir unsur olacak” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2016, 12:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104