Bilim insanları Mars gezegeninde yaşama dair kanıt bulduklarını iddia etti

banner37

Bilim insanları Mars gezegeninde yaşama dair kanıt bulduklarını iddia etti
banner90
banner8

'Uzay Kaplan Kralı' olarak adlandırılan bir bilim adamı, Mars'taki tuhaf 'balon topu benzeri' kayaların aslında mantar olduğunu iddia etti. Çin Bilimler Akademisi'nden mikrobiyolog Dr Xinli Wei, Harvard-Smithsonian'dan astrofizikçi Dr Rudolph Schild ve Uzay Kaplan Kralı olarak bilinen Dr. Zanaat’ın araştırmaları şüphe ile karşılandı.

İngliz Dailiy Mail’in haberine göre NASA'nın bazı fotoğraflara kaya dediği şeyin aslında Mars manzarasında büyüyen mantar benzeri örnekler olduğunu savunuyor.

Ekip, bir örnekte, NASA Curiosity gezgini tarafından geride bırakılan izlerde Dünya'daki Puffballs'a benzeyen mantarların 'yeniden filizlendiğine' dair kanıtlar olduğunu söylüyor

Nisan 2020'de Armstrong ve Joseph, Mars'ta mantarların büyüdüğünü iddia eden Research Gate hakkında benzer bir çalışma yayınladılar.

Gezici Opportunity, Eagle Crater, Meridiani Planum'daki misyonu boyunca, kayaların tepelerine ve kenarlarından dışarıya doğru çıkıntı yapan kolonilerde kümelenmiş, ince sapları ve küresel başlıkları olan binlerce mantar liken benzeri oluşumunu fotoğrafladığı düşünülüyor.

Haber Linki

https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-9546225/Scientists-claim-evidence-FUNGI-Red-Planet.html

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75