banner6

BMW, 2024 yılına kadar fosil yakıtlı motorların ana fabrikadaki üretimini durduracak

banner37

BMW, 2024 yılına kadar fosil yakıtlı motorların ana fabrikadaki üretimini durduracak
banner8

BMW (BMWG.DE) , elektrikli i4 modelinin üretiminin başlangıcını kutlayan bir konferansta Cuma günü yaptığı açıklamada, 2024 yılına kadar Münih'teki ana fabrikasında içten yanmalı motor üretimini durduracağını söyledi.

Reuters’in haberine göre üretim şefi Milan Nedeljkovic, şu anda Münih'te üretilen ICE motorlarının gelecekte BMW'nin Avusturya ve İngiltere'deki fabrikalarında üretileceğini, ancak motorları kullanan otomobillerin yine Münih fabrikasında monte edileceğini söyledi.

Yine de, şirket, 2023 yılına kadar Münih'te üretilen araçların en az yarısının elektrikli olacağını söyledi

BMW, 2030 yılına kadar yeni küresel otomobil satışlarının en az %50'sinin elektrikli olması için kendisine bir hedef belirledi ve CEO Oliver Zipse geçen hafta bir konferansta, herhangi bir pazarda ICE'leri yasaklarsa, şirketin tamamen elektrikli bir teklifle hazır olacağını söyledi. . devamını oku

i4 akülü elektrikli otomobil, ICE ve BMW 3 Serisi Sedan ve Touring gibi hibrit modellerle ortak bir montaj hattında yapıldı, şirket, üretim altyapısına 200 milyon Euro'luk (233 milyon $) yatırıma mal olan bir değişim olduğunu söyledi.

Benzer bir karma montaj hattı, otomobil üreticisinin hibrit ve ICE modellerinin yanı sıra BMW iX'i de üreten Dingolfing fabrikasında halihazırda uygulanıyor.

Tesis şefi Peter Weber, kıt talaşların nereye tahsis edileceğine karar vermede yeni modele öncelik verileceğini söyledi. Nedeljkovic, şirketin diğer hammaddelerde iyi stoklandığını da sözlerine ekledi.

BMW daha önce, dünya çapında otomobil üreticilerini rahatsız eden çip sıkıntısı nedeniyle bu yıl satabileceğinden 70.000 ila 90.000 daha az otomobil üretmeyi beklediğini söylemişti.

Ayrıca, şirketin en büyük fabrikası olan Münih tesisindeki nakliye lojistiğinden kaynaklanan emisyonları, belirli bir tarih vermeden önümüzdeki birkaç yıl içinde sıfıra indirmeyi taahhüt etti.

Bu, tesis içinde ve çevresinde araçların taşınması için demiryolu taşımacılığı ve pille çalışan kamyonların daha fazla kullanılmasıyla sağlanacağını söyledi.

banner134

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104