banner6

Bu mesajlara yanıt vermeyin!

banner37

Bankacıların sosyal medya hesaplarının sahtelerini açıyor, vatandaşların banka bilgilerine ulaşıp, paralarını çalıyorlar

Bu mesajlara yanıt vermeyin!
banner151 banner143

İsmail VOLKAN

Banka personeli ve müdürler adına sahte sosyal medya hesabı açan dolandırıcılar, vatandaşları kandırarak, kredi kartı hesaplarındaki tüm parayı çekiyor.

Konuyla ilgili konuştuğumuz bir mağdur banka müdürü, vatandaşların kesinlikle kredi kartı bilgilerini sosyal medya hesapları üzerinden paylaşmaması gerektiğini söyledi.

Geçtiğimiz haftalarda, bir çok banka personeli ve müdüründen de benzer şikayetler duyduğunu anlatan banka müdürü, kendisi adına açılan sahte hesaptan arkadaşlarına mesajlar gönderildiğini belirtti.

Arkadaşlarının arasında mesajı ciddiye alıp bilgilerini gönderenlerin de bulunduğunu kaydeden müdür, mağduriyet yaşanmaması için bu tür konularda dikkat edilmesi gerektiğini anlattı.

Müdür, gönderilen mesajları şöyle anlattı:

“Bankamızın yıldönümü nedeniyle size hediye çekiveriyoruz diyorlar. Öncelikle kredi kartı numarası ve arkadaki 3 haneyi söylemesi isteniyor. Kesinlikle böyle durumlarda bilgiler gönderilmemeli. Son dönemde çok yaygınlaştı bu kandırma hikayeleri. Vatandaşlar özellikle bankacılardan gelen bu tür mesajları kesinlikle dikkate almasın.”

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2016, 09:39
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104