banner6

Dereceye giren projesi hakkında bilgi verdi

banner37

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, Türkiye TÜBİTAK 11. Ortaokullar Arası Proje Yarışmasında Türkiye finallerine katılan ve dereceye girerek 3. olan Demokrasi Ortaokulu öğrencisi Betül Sude Yakut’u kabul etti.

Dereceye giren projesi hakkında bilgi verdi
banner8

Bakanlık’tan yapılan açıklamaya göre ziyarette dereceye giren projesinin başlangıcı ve geliştirilmesi ile ilgili Berova’ya bilgi veren Yakut, katıldığı yarışmada KKTC’yi en iyi şekilde temsil ettiğine inandığını söyledi.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova da, kendfilerini gururlandıran Betül Sude Yakut’u kutladı.

Hayal edip bu hayali üretime çevirebilmenin çok önemli olduğunu, büyük bir beceri ve çalışma gerektirdiğini belirten Berova, düşünen, hayal eden ve bunları gerçeğe dönüştürebilen bir nesil yetiştirmenin önemli olkduğunu kaydetti.

Berova bu başarının  diğer öğrencilerimize ışık tutup, yol göstereceğini de söyledi.

Öğrencilerin  katıldıkları yarışmalarda başarılarını arttırabilmesi  için tüm eğitim camiasına büyük görevler düştüğünü  belirten Özdemir Berova, bakanlık olarak bu öğrencilere destek vermeye devam edeceklerini ifade etti.

Berova, Yakut’un bu başarısının karşılığı olarak yeni eğitim öğretim yılı harcamalarının Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nca karşılanacağını da kaydetti.

banner134

Betül Sude Yakut hazırladığı “Notasal Şifreleme” adlı proje ile TÜBİTAK 11. Ortaokullar Arası Proje Yarışması’na katılıp, matematik alanında 722 proje arasından Adana Bölge birinciliğini elde etmiş, Mayıs ayında Eskişehir’de düzenlenen Türkiye finallerine katılarak Türkiye genelinde değerlendirilen projeler arasında 3.’lük almıştı.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2017, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104