banner6

Elektrikli Opel Mokka'nın menzili arttı

banner37

Opel Mokka Elektrik, daha büyük bir batarya ve daha fazla güç ile yollara çıkacak.

Elektrikli Opel Mokka'nın menzili arttı
banner99
Elektrikli Opel Mokka'nın menzili arttı

Avrupa’nın en çok tercih edilen elektrikli modellerinden biri olan Opel Mokka, yeni batarya paketiyle yollara çıkıyor.

Yenilenen Mokka, 54 kWsa batarya ile WLTP normuna göre 327 kilometre yerine emisyonsuz 403 kilometreye kadar menzil sunacak.

Enerji tüketimi de düştü

Bu geliştirmeyle modelin menzili yüzde 23 artarken, enerji tüketimi 100 kilometrede 15,2 kWsa'e (WLTP) düştü.

Mokka Elektrik sadece yüksek verimlilik seviyesi sunmakla kalmıyor. Aynı zamanda 115 kW/156 hp güç ve 260 Nm tork üreten elektromotoruyla üstün sürüş keyfi de sunuyor.

Mokka Elektrik kullanıcısı, o anki sürüş tercihine bağlı olarak Eko, Normal ve Spor olmak üzere üç sürüş modu arasından seçim yapabiliyor.

Elektrikli SUV, Eko modunda menzil odaklı bir yaklaşımla en yüksek enerji verimliliği ile hareket ediyor. İleri teknolojili rejeneratif fren sistemi sayesinde Mokka Elektrik, yavaşlama veya fren anında enerjiyi geri kazanabiliyor.

Böylece elektromotor momentumu elektrik enerjisine dönüştürüyor. Sürücü şanzımanı B modunda kullandığında, geri kazanım ve fren torku artıyor.

Ayrıca kompakt SUV şarj gereksiniminde, 54 kWsa batarya 100 kW DC şarj istasyonunda yaklaşık 30 dakikada yüzde 80'e kadar şarj edilebiliyor.

Mokka Elektrik standart olarak hızlı şarj işleviyle donatılıyor. Doğru akım dışında, Opel sürücüleri 11 kW entegre şarj cihazı ile üç fazlı alternatif akım duvar tipi şarj modülü veya ev tipi priz için uygun bir kablo ile de şarj edebiliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104