Facebook artık çöpçatanlık da yapacak

banner37

Geçtiğimiz Mayıs ayında düzenlenen F8 konferansında duyurulan Facebook Dating testlerine başlandı. Tinder’a rakip olarak geliştirilen Facebook Dating, pilot bölge olarak Kolombiya’da kullanıma sunuldu

Facebook artık çöpçatanlık da yapacak
banner90
banner8

Kullanıcılar, eğer 18 yaşının üzerindeyse ve profillerindeki ilişki durumu uygunsa, Dating hizmetine davet eden kartlar görecek. Bu kartın bir benzeri, Facebook menüsünde de sürekli olarak yer alacak. Şimdilik Facebook Dating sadece mobilde var ve sosyal ağın ana iOS ve Android uygulamalarına dahil edilecek.

Facebook Dating, telefonların konum özelliğini kullanarak şehir ve adresi doğrulayacak. Dating’e özel olarak biyografi, işyeri, eğitim, dini inanç, boy ve çocuk sahibi olma gibi detaylar listelenebilecek. Ayrıca Dating üzerinde kullanıcılar sadece kadın ve erkek olarak değil, farklı cinsel yönelimlerle de listelenebilecekler. Kullanıcılar profillerini yayınlamadan önce, Instagram ve Facebook adreslerinde ekli olan arkadaşlarıyla ilgili 20 soruyu cevaplayacaklar. Kullanıcılar daha sonra maksimum 100 kilometreye kadar olan alan içerisindeki eşleşmeler bulabilecek.

banner134
Uygulama içerisindeki mesajlaşma Facebook Messenger’a bağlantılı olmayacak. Eşleşme sonucunda iki kişi anlaşırsa, buradan başka bir yere çevrimiçi olarak bağlanabilir veya şahsen buluşmaya karar verebilirler.

Sharp, "Sistemi kontrol etmeye çalıştığınız an, beklenmedik davranışlarla karşılaşabilirsiniz" dedi.

Bugünden başlayarak, Kolombiya'daki kullanıcılar bir Facebook Dating profili oluşturabilecek. Ancak şirket yeterli sayıda üye oluncaya kadar eşleşme sunmaya başlamayacak.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2018, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75