banner6

Facebook, ‘Meta’ olarak yeniden markalaşıyor

banner37

Facebook, ‘Meta’ olarak yeniden markalaşıyor
banner8

Facebook Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Mark Zuckerberg, Georgetown Üniversitesi Siyaset ve Kamu Hizmeti Enstitüsü tarafından düzenlenen bir forumda izleyicilere "çevrimiçi nefret söylemiyle mücadele ederken, yanlış bilgilerle ve siyasi veri gizliliği ve güvenliğiyle mücadele ederken ifade özgürlüğünü korumanın zorlukları" konusunda hitap etti.

Facebook Inc,  Perşembe günü yaptığı açıklamada, dünyanın en büyük sosyal ağını "metaverse"(sanal evren) oluşturmaya yeniden odaklama isteklerini vurgulayan bir isim değişikliği olan Meta olarak yeniden markalayacağını söyledi.

Markanın yenilenmesi, şirketin pazar gücü, algoritmik kararlar ve platformlarındaki suistimalleri denetleme konusunda yasa koyucular ve düzenleyicilerden gelen eleştirilerle savaşırken geliyor.

Şirketin canlı yayınlanan sanal ve artırılmış gerçeklik konferansında konuşan CEO Mark Zuckerberg, yeni adın, adaşı sosyal medya hizmetinden ziyade bu yeni sanal alanı inşa etmeye odaklandığını yansıttığını söyledi.

"Şu anda, markamız tek bir ürünle o kadar sıkı bir şekilde bağlantılı ki, bırakın gelecekte bugün yaptığımız her şeyi temsil etmesi mümkün değil" dedi.

Teknoloji devi, değişikliğin farklı uygulamalarını ve teknolojilerini tek bir yeni marka altında bir araya getireceğini söyledi. Kurumsal yapısını değiştirmeyeceğini söyledi.

İlk olarak otuz yıl önce bir distopik romanda ortaya çıkan ve şimdi Silikon Vadisi'nde vızıltı çeken bir terim olan metaverse, farklı cihazlar kullanan insanlar tarafından erişilebilen ortak bir sanal ortam fikrine genel olarak atıfta bulunuyor.

Şirket, Perşembe günü California, Menlo Park'taki genel merkezinde, başparmak yukarıya "Beğen" logosunu mavi bir sonsuzluk şekliyle değiştiren yeni bir tabelayı tanıttı.

banner134

Zuckerberg, yeni ismin zaman içinde kullanıcıların şirketin diğer hizmetlerini kullanmak için Facebook'u kullanması gerekmeyeceğini yansıttığını söyledi.

Şirket, bir blog yazısında, 1 Aralık'ta ayırdığı yeni hisse senedi kodu MVRS altında işlem yapmaya başlamayı planladığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2021, 22:17
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104