GÜNSEL’in kapıları gençlere açık

banner37

Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, KKTC’nin yerli otomobili GÜNSEL’in, ilk etapta ve yetiştirme amacıyla olmak üzere yaklaşık 100 kişi istihdam edeceğini söyledi:

GÜNSEL’in kapıları gençlere açık
banner90
banner8

Tasarımdan araştırma-geliştirme (Ar-Ge) faaliyetlerine, üretimden pazarlamaya tüm otomotiv süreçlerini yenilikçi bir yapıda toplayan KKTC’nin yerli otomobili GÜNSEL, seri üretim çalışmalarına da ‘tam güç’ devam ediyor.

Türk mühendis ve tasarımcılarca geliştirilen yüzde 100 elektrikli otomobil GÜNSEL, yetiştirmek üzere, üretim personeli alacak.

GÜNSEL’in açtığı ilanlar arasında kalıp ustası, montaj elemanı, makine operatörü, kablaj işçisi, lojistik operatörü, kalıphane elemanı, CNC operatörü, plastik enjeksiyon kalıp bakım ve makine operatörü gibi birçok pozisyon var.

Seri üretime hazırlanan GÜNSEL’de mühendis, tasarımcı ve üretim personelinden oluşan 175 kişilik ekip büyük bir özveriyle çalışmaya devam ediyor. İlk etapta bin araç üretecek GÜNSEL, ekibini de büyütmeye devam ediyor. Ekibini, yetiştirmek üzere kadrosuna katacağı yeni ara üretim elemanları ile güçlendirmeyi hedefleyen GÜNSEL, mühendis ve tasarımcı alımına da devam ediyor.

Bu bağlamda şirket, 175 kişiden oluşan mevcut ekibini, işe alacağı yaklaşık 100 kişi ile güçlendirecek. Şirket, 2025’e kadar üretim kapasitesini 30 bin araca, çalışan sayısını ise binin üzerine çıkarmayı hedefliyor.

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Kampüsü içerisinde yer alan GÜNSEL Üretim Tesisi’nde çalışmak üzere işe alınacak kişilerin en az lise mezunu olması gerekiyor.

Şirket, ilanlarında ‘tercihen teknik liselerin makine teknolojisi alanlarından mezun olma’ vurgusu yaptı.

Ekibe dahil olacak kişiler, GÜNSEL’in 10 yıllık bilgi ve tecrübesiyle yetiştirilerek, ülkemiz otomotiv endüstrisine kazandırılacak.

“Geleceğin mesleklerini şekillendirecek”

Seri üretime geçmek için çalışmaya devam ettiklerini ifade eden GÜNSEL Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, “GÜNSEL’in kapıları, cesur, meraklı ve yenilikçi gençlere sonuna kadar açıktır” dedi.

GÜNSEL'i bugüne getiren ekibin yaş ortalamasının 35’in altında olduğunu söyleyen Prof. Günsel, ekibe dahil olacak kişilerin, yetiştirilerek otomotiv endüstrisine kazandıracağına da vurgu yaptı.

Ülkemizin yeni gelişen alanlarından ‘elektrikli otomobil üretiminin’ geleceğin mesleklerini değiştirecek potansiyele sahip olduğunu da söyleyen Günsel, “Özellikle üretim hattında çalışacak, meslek lisesi çıkışlı ara eleman ihtiyacı her geçen gün artmaya devam edecek.

GÜNSEL olarak en önemli önceliklerimizden biri de otomotiv endüstrisinin ihtiyaç duyduğu kalifiye ara eleman ihtiyacını karşılayacak bir ekol yaratmak” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serpil sarabandi
Serpil sarabandi - 2 hafta Önce

Tebrik ediyorum butun kalbimle basarilarinizin devamini diliyorum

Mustafa kelebek
Mustafa kelebek - 1 hafta Önce

Ben Suat beyı.gazetelerden tanıdım.ben ltb.mezalıkta mermercıde calısıyorum.suat beyı yakından gorup tanısma fırsatını buldum.kendısını fabrıka yapım asamasındayken gordugumde kendısını tebrık etmistim.cok sukur bu gunlerıde gorduk.suat bey kardesımızı bu hızmetınden dolayı tebrık edıyorum.Allah utandırmasın.yolu acık olsun.

SIRADAKİ HABER

banner75