banner6

OnePlus, PC'lerdeki sıvı soğutma sistemini telefona dahil etti

banner37

OnePlus, MWC 2023 etkinliğinde OnePlus 11 Concept telefonunu tanıttı. Son kullanıcıya ulaşmayacak telefon, şirketin yeni soğutma çözümünü tanıtmak için özel olarak tasarlanmış.

OnePlus, PC'lerdeki sıvı soğutma sistemini telefona dahil etti
banner90
banner99

OnePlus’ın MWC 2023’te sergilediği konsept telefonunda şirketin Active CryoFlux adını verdiği yeni soğutma sistemi bulunuyor. Active CryoFlux, masaüstü PC’lerde bulunan türden, akıllı telefon için büyük ölçüde küçültülmüş, kapalı devre sıvı soğutma sistemi.

OnePlus'ın yeni soğutma sistemi: Active CryoFlux

OnePlus’ın soğutma sisteminin merkezinde sıvıyı bir dizi boru aracılığıyla üst ve alt diyafram arasında dolaştıran seramik bir piezoelektrik mikro pompa bulunuyor. Mikro pompanın telefonda kapladığı alan 0.2 cm2’den daha az. Pompa, soğutucu ve radyatör görevi gören borunun etrafında hareket ederken işlemcinin ısısını alan ve pompaya yavaşça veren sıvıyı sirküle ediyor.

OnePlus, kendi soğutma çözümlerinin kullanımda sıcaklığı 2.1 dereceşarj sırasında da 1.6 dereceye kadar düşürebildiğini söylüyor. Özelliklerin geri kalanı çoğunlukla kozmetik. Tek parça arka kapak, kavisli geliyor ve şeffaf bir cam kullanılmış. Arka kapak, kısmen aydınlatılan alttaki tüpü görmenizi sağlıyor. Kameranın etrafındaki alan da aydınlatılmış ve kamerada yeni bir desen göze çarpıyor.

OnePlus, CES 2020’de Concept One adında gizlenen kamera kapağı göstermişti ancak bu cihaz son kullanıcıya ulaşmadı. Ancak, umarız şu anda konsept bir telefona dahil edilen yeni sıvı soğutma çözümü gelecek OnePlus telefonlarda our.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104