Robot Sophia'nın üretici firması 4 modelde seri üretime başlıyor

banner37

Robot Sophia'nın üretici firması 4 modelde seri üretime başlıyor
banner99

Temasın en aza indiği ve sosyal mesafenin hayati önem kazandığı koronavirüs pandemisiyle mücadelede robotlar daha fazla sahada olacak.

Türkiye'ye de gelen insansı robot Sophia'nın üretici firması 4 robot modelinde seri üretime geçecek. Robot Sophia da insanların robotlardan korkmasına gerek olmadığını 'düşünüyor.'

banner134
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisinin robot endüstrisi açısından yeni iş kolları yaratması beklenirken Hong Kong merkezli Hanson Robotics firması bu beklentiler doğrultusunda harekete geçti.

Firma, vatandaşlık alan ilk insansı robot Sophia dahil 4 robot modelinde seri üretime geçiyor.

Reuters'ın aktardığına göre firmanın kurucusu David Hanson, "Kovid-19 dünyasında insanların güvenliği için daha fazla otomasyona ihtiyaç duyulacak" dedi. Pandemi sürecinde robot kullanımının sağlık alanıyla sınırlı kalmayacağını söyleyen Hanson, perakende ve havayolu gibi sektörlerde de robotların işe yarayabileceğini dile getirdi.

Kesin bir sayı vermese de 2021'de büyük küçük tüm robotları satmayı hedeflediğini söyleyen Hanson, "Sophia ve Hanson robotları insana çok benzedikleri için eşsizler. İnsanların fena halde yalnız ve toplumdan izole hissettikleri böyle zamanlarda faydaları dokunabilir" ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75