banner6

Tekyıldız: En etkili araç başarılı bir grafik tasarımına sahip olmanızdır

banner37

KIBRIS’a konuşan Sosyal Medya Uzmanı ve Görsel İletişim Tasarımcısı Yaprak Tekyıldız, kurumsal kimliğe sahip sosyal medya hesaplarının doğru kullanılması dahilinde söz konusu şirketin normal şartlardan daha fazla insana ulaşabileceğini aktardı.

Tekyıldız: En etkili araç başarılı bir grafik tasarımına sahip olmanızdır
banner90
banner99

KIBRIS WEB ÖZEL HABER 

KIBRIS’a konuşan Sosyal Medya Uzmanı ve Görsel İletişim Tasarımcısı Yaprak Tekyıldız, kurumsal kimliğe sahip sosyal medya hesaplarının doğru kullanılması dahilinde söz konusu şirketin normal şartlardan daha fazla insana ulaşabileceğini aktardı.

Tekyıldız, Türkiye’de yaklaşık yüzde 53’lük bir kısmın aktif olarak yeni medya kullandığını belirterek günümüz çağında sosyal medyanın ve yeni medyanın önemine vurgu yaptı.

Tekyıldız, kurumsal sosyal medya kullanıcılarının, sosyal medya tasarımında iyi bir grafik tasarımına sahip olması durumunda daha iyi bir seviyeye gelebileceğini söyledi.

“DAHA FAZLA İNSANA ULAŞMAMIZI SAĞLIYOR…”

Sosyal medya yönetiminin günlük hayatın ve alışverişin can damarı haline gelmiş durumda olduğunu dile getiren Tekyıldız, Türkiye'de sadece 83 milyon nüfusun yaklaşık yüzde 53'ünü oluşturan 44 milyon aktif internet kullanıcısı olduğunu ve mobil olarak her an her yerde sosyal medyayı kullandıklarını aktardı.

Sosyal medyanın doğru bir şekilde kullanılması halinde; bir işletmenin sosyal medya hesabı ile bir mağazanın ulaşabileceği insan kapasitesinden daha fazla insana ulaşılabileceğini ifade eden Tekyıldız, “Bu platform, iş dünyasında yeni bir rekabet ortamı haline geldi ve profesyonel sosyal medya yönetimiyle doğru bir şekilde kullanıldığında, gün içinde herhangi bir dükkân veya mağazanın ulaşabileceğinden daha fazla insana ulaşmamızı sağlıyor” şeklinde konuştu.

“EN ETKİLİ ARAÇ BAŞARILI BİR GRAFİK TASARIMINA SAHİP OLMANIZDIR”

Başarılı bir işletme hesabına sahip olmak isteyen işletmelerin yapması gereken en temel unsuru anlatan Tekyıldız, “Kurumsal kimliğinizle veya yaptığınız işle öne çıkmak istiyorsanız, potansiyel müşterilerinizi etkilemek için en etkili araç başarılı bir grafik tasarımına sahip olmanızdır” dedi.

Kurumsal kimliğe sahip sosyal medya profillerini cazip hale getirmek ve müşteri kazanmak için kurumsal kullanıcıların neler yapması gerektiğini aktaran Tekyıldız şunları kaydetti:

Müşteri profilinize uygun içerikler üretilmeli,

Trendler takip edilerek markaya uyarlanmalı,

Oluşturulan sosyal medya hesabının markaya uygun standartları olmalı ve dışına çıkılmamalı,

Firmanın isteklerini ve müşteriye verebilecekleri net bir şekilde sosyal medyada yer almalıdır.

“SOSYAL MEDYA HESABI MARKANIN YÜZÜDÜR DEMEK YANLIŞ OLMAZ”

Tekyıldız, günümüz şartlarında bir insanın alışveriş yapmak için söz konusu mağazanın sosyal medya hesabı üzerinden verilen hizmeti inceliyor olmasının önemli bir yere sahip olduğuna vurgu yaparak, “Günümüzde her sosyal medya kullanıcısı alışveriş yapmadan önce, bir yere gitmeden önce o yerin ya da markanın sosyal medya hesabına bakarak karar veriyor. Bu sebeple sosyal medya hesabı markanın yüzüdür demek yanlış olmaz” ifadelerine yer verdi.

“MARKALARIN SOSYAL MEDYA HESAPLARINI BU İŞİN UZMANLARINA BIRAKMALARINI ÖNERİRİM”

Tekyıldız konuşmalarına son olarak şu şekilde devam etti:

“Konu bu denli önemli olunca sosyal medya yönetimi markalar için de önem arz ediyor. Bu sebeple markaların sosyal medya hesaplarını bu işin uzmanlarına bırakmalarını öneririm” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2023, 19:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104