Twitter’a yeni özellik: Dilinize dikkat edin

banner37

Twitter’a yeni özellik: Dilinize dikkat edin
banner90
banner99

Yeni bir özelliği test etmeye hazırlanan mikroblog sitesi Twitter, artık kullanıcılardan tweetlere yanıt vermeden önce ‘dilini kontrol etmesini’ isteyecek.

Twitter, dün yaptığı açıklamada, platformdaki konuşmaları ‘temizlemek’ için yeni bir özelliği test etmeye hazırlandığını açıkladı. 

Açıklamaya göre, platform artık başka bir tweete yanıt verdiklerine kullanıcılara cevabın ‘rahatsız edici veya incitici' bir dil içerip içermediğini soracak.

banner134
Kullanıcı yanıt verdiğinde, tweetindeki kelimelerin daha önce bildirilen bir gönderiye benzeyip benzemediği sorulacak.

Twitter, kullanıcılar ve teknoloji tarafından kurallara aykırı olarak işaretlenen, nefret dolu ve küfürlü içeriği temizlemek için uzun süredir baskı altında.

'Anın heyecanına kapılıp daha sonra pişman olabilirler'

Twitter'ın küresel çapta sitenin güven ve güvenlik politikalardan sorumlu başkan Sunita Saligram, Reuters'a yaptığı açıklamada, " İnsanların bir şeyleri paylaşmadan önce davranışlarını ve dillerini tekrar düşünmelerini teşvik etmeye çalışıyoruz, çünkü genel olarak o anın heyecanına kapılıp daha sonra pişman olacakları bir şeyleri söyleyebilirler" diye konuştu.

Twitter kuralları, kullanıcıların diğer kullanıcılara iftira atmalarına veya onlara karşı cinsiyetçi, ırkçı ve aşağılayıcı bir dil kullanmalarına izin vermiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75