banner6

Ülkeye kattığımız değer 1.8 milyar TL'ye yükselecek

banner37

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Harun Maden medyayla buluştu, ‘Yeni Dünya’ misyonunu anlattı.

Ülkeye kattığımız değer 1.8 milyar TL'ye yükselecek
banner151 banner143

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Harun Maden, ülkemize bugüne kadar 1.6 milyar Türk Lirası katkı sağladıklarını belirterek, 2020’de bu katkıyı 1.8 milyar TL’ye çıkaracaklarını vurguladı.

Maden,  “Dijital değişim yolculuğumuzu ileriye taşıyarak önemli projelere imza atacağız, ülkemize önümüzdeki iki yılda 200 milyon TL daha değer katmayı hedefliyoruz” dedi.

Maden, “Kuzey Kıbrıs Turkcell, bu ülkeden kazandığını, yine ülkeyle paylaşacak. Teknolojiyle paylaşacak, dijital değişimle, nitelikli istihdamla, sosyal sorumlulukla paylaşacak. Bilişim Adası hedefine hep birlikte ulaşacağız. Hele ülkemizde on binlerce üniversite öğrencisinin olduğu ve sayılarının her geçen gün artığını düşünürsek bunu başarmak zorundayız. Yatırım yaptık, yapıyoruz, daha çok yatırım yapacağız” dedi.

“Kuzey Kıbrıs Turkcell ve Yeni Dünya 2020” başlıklı basın toplantısı Lefkoşa Merit Otel’de yapıldı. Kuzey Kıbrıs Turkcell’in yeni Genel Müdürü Harun Maden, basın toplantısında medya yöneticileri ve gazetecilerle tanışırken, kendini tanıttı ve hedeflerini anlattı.

Çok sayıda gazeteci, yazar ve medya yöneticisinin izlediği basın toplantısında Harun Maden’e, Kuzey Kıbrıs Turkcell’in Genel Müdür Yardımcıları da eşlik etti.

7’nci his; Dijitalleşme

İlk izlenim olarak ülkemizde teknolojiyi yakından izleyen ve son derece bilinçli bir toplumsal yapı gözlemlediğini anlatan Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Harun Maden, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin gelişim potansiyeline dikkat çekti.

“Trafik ve engelliler odağında iki önemli etkinliğine katıldım, halkımızın duyarlılığı ve yoğun ilgisinden etkilendim” diyen Harun Maden, Kuzey Kıbrıs Turkcell’in sosyal sorumluluk projelerindeki öncü rolünden mutlu olduğunu söyledi.

Kuzey Kıbrıs’ın en büyük ailesine liderlik yapıyor olmanın gururunu taşıdığını belirten Harun Maden, “Turkcell Grup, dünyanın en önemli teknoloji markası olarak yenilikçi rolüyle sürekli kendisiyle yarışıyor” dedi.

“7’nci His” başlıklı bir video filmiyle başlayan basın toplantısında Maden, dünyada 2020 yılına ilerlerken teknoloji yolculuğunu anlattı.

Dijital dünyanın yüzölçümünün, gerçek dünya sınırlarını aştığını belirten Maden, ülkemizin de bu gelişmelere uzak duramayacağını belirtti. “Görmek, işitmek, tat almak, koku almak ve dokunmak olarak bildiğimiz beş hissimiz var, dünyada bu beş hisse dokunan şirketler kazanıyor” diyen Maden, “duyu dışı algı” olarak bilinen 6’ncı histen sonra şimdi yeni bir hissin hayatı tümüyle değiştirdiğini söyledi.

Dijital hissin yedinci his olarak yeni dünyaya yön verdiğini belirten Maden, dünyamızda 2020’de 25 milyardan fazla akıllı sistemin birbiriyle senkronize olacağını ifade etti.

Kuzey Kıbrıs Turkcell’in mobil iletişim ve teknoloji anlamında ülkemize hep ilkleri getirdiğini belirten Maden, dijital değişimin de öncüsü olduklarını, yeni projelerle bu misyonlarını sürdüreceklerini belirtti.

“Yeni teknolojiler için varız”

“Kuzey Kıbrıs Turkcell olarak 18 yaşındayız ve enerjimiz son derece yüksek” diyen Harun Maden, dataya entegre yepyeni teknolojiler için hazır olduklarını söyledi.

Maden sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugün gerekli izinlerimizi aldıktan çok kısa süre sonra müşterilerimizi Turkcell kalitesiyle 4.5G teknolojisiyle buluşturacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Elbette güçlü hizmet için altyapı çok önemli. Bir an önce altyapı yatırımlarımıza başlamak istiyoruz. 2020 yılında hedefimiz 4.5G’den sonra 5G teknolojisini adamıza taşımak. Bugün müşterilerimizin

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2017, 15:33
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104