banner6

Ünlülerin Twitter hesaplarını hackleyen gence 3 yıl hapis cezası

banner37

Ünlülerin Twitter hesaplarını hackleyen gence 3 yıl hapis cezası
banner99

Biden dahil dünyanın en meşhur insanlarının Twitter hesaplarını hackleyen 18 yaşındaki genç, 3 yıl hapse mahkum edild

Floridalı bir genç, geçen yıl şöhretlerin Twitter hesaplarını hackleme yoluyla 118 bin dolarlık Bitcoin çalınmasının da dahil olduğu dolandırıcılık suçlamalarını kabul etti. 18 yaşındaki Graham Ivan Clark, çocuk cezaevinde 3 yıl hapse mahkum edildi.

Geçen yıl Twitter'daki bir güvenlik açığından faydalanarak daha sonra ABD Başkanı seçilen Joe Biden, eski ABD Başkanı Barack Obama gibi siyasilerle Elon Musk, Jeff Bezos, Bill Gates gibi zenginlerin ve Kanye West, Kim Kardashian gibi şöhretlerin hesaplarının hacklenmesi vakasında 18 yaşında bir genç suçlu bulundu.

118 bin dolarlık Bitcoin çalınması dahil

ABD'nin Florida eyaletinde yaşayan 18 yaşındaki Graham Ivan Clark, Tampa'daki 13. Adliye'de çıkarıldığı mahkemede hackleme yoluyla 118 bin dolarlık Bitcoin çalınmasının da dahil olduğu dolandırıcılık suçlamalarını kabul etti. Clark, kriptopara kuruluşlarının da hacklendiği saldırıyla ilgili çocuk cezaevinde 3 yıl hapse mahkum edildi.

Temmuz ortasında çok sayıda doğrulanmış Twitter hesabı hacklenerek dolandırıcılık amacıyla buralardan Bitcoin dağıtımına ve bağışına dair tweetler ve doğrudan mesajlar atılmıştı. Mesajlardaki domaine tıklayanların Bitcoinleri ele geçirilmişti.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2021, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104