Binatlı bileğinin gücüyle

   Dört haftada aradığını bulamayan iki batı bölgesi takımının mücadelesinde gülen taraf deplasman takımı Binatlı oldu. Binatlı sahaya savunmayı kalabalık tutarak kontrataklarda da ayağa çabuk oynayarak neticeye gitmeye çalıştı, bunda da başarılı oldu. Özellikle ikinci devrede yabancı futbolcusu Moses taşıdığı topları iyi takip eden orta saha oyuncuları Kemal ve Muammer birbirinin kopyası iki gol atarak galibiyeti netleştirdi.

   Lefke’ye gelince bu takımda sorunlar olduğu belli. Sahada yardımlaşma yok denilecek kadar az. Yabancı oyuncuları top ayağına her ne kadar da yakışsa bile birbirlerine yardımlaşmadan uzak kendi topları ile kendi başlarına neticeye gitmeye çalışıyorlar. Savunma bloğu kolay pozisyon veriyor, duran toplardaki zaafı da Binatlı’nın köşe atışından attığı iki golle çok açık gözlemlenebiliyor.

   Oyuna her iki takım da temkinli başladı. Binatlı defansı kalabalık tutup Debola, Moses ve M. Neşe ile rakip alanda çoğalarak gol aradı. Lefke ise kenar toplarda Aziz’i buluşturmaya çalıştı. Bunda da Binatlı stoperlerine takıldı. Bu devrede Binatlı’nın kornerden atılan golün dışında fazla pozisyonu olmayan ilk devre izledik. İkinci devrede Lefke’nin gol için yükleneceği belli idi. Binatlı teknik heyeti de bunun bilinci içerisinde savunmayı kalabalık tutarak ve sakin oyununu devam ettirerek kontra ataklar ile gol aramaya devam etti. Kısacası baskılı olan Lefke olmasına rağmen pozisyon üreten Binatlı idi bu devrede. Neticede bilinçli oyunun semeresini 4-0 gibi açık bir farkla Lefke’yi kendi sahasında yenerek elde etti.

   Lefke özellikle ikinci devrede kanatlarda orta girişimlerinde bulunduğu bir anda Aziz’in Mehmet hoca tarafından oyundan alınması büyük hata idi. Nerede ise Binatlı’nın ekmeğine bal sürdü diyebiliriz. Bir de neden ise Lefke ilk beş haftada ikinci devrelerde erken oyundan düşüyor, bu da rakiplerine avantaj fırsatı veriyor. Bu konu teknik heyetin de dikkatini çekmiştir.

   Hakemler her türlü baskıya rağmen maçı az hata ile başarılı bir şekilde yönettiler diyebilirim.

YORUM EKLE

banner75