Birbirimizi sevelim, olumlu sonucunu göreceğiz

Yine bir bayram geldi...

Bugün Ramazan Bayramı’nın ilk günü...

Milli ve dini bayramlarımız; toplumumuzun fertlerinin birbirlerine sevgi ve saygı ile yaklaşma, yardımlaşma, birbirlerinin gönlünü alma, yakınlaşma, mutluluk, sevgi ve huzuru dolu dolu yaşama günleridir.

Geçen bayramdan bu bayrama birçok üzücü olay yaşadık.

Yaşadıklarımız zaman zaman moralimizi bozar gibi olmuş, bizi karamsarlığa yönlendirmiş olabilir ancak kötü ve üzücü olaylara takılıp kalmamalıyız.

Çalışan, üreten, pozitif yaklaşımı seçip, zorluklardan yılmayan toplumlar, mutlaka ayağa kalkmayı, düzlüğe çıkmayı ve onurlu yaşamayı başarır.

Kıbrıs Türk toplumunun bunu başaracak gücü, yeteneği ve bilgi birikiminin olduğuna inanıyoruz, yeter ki halkımız da inansın, bunu istesin ve birbirini sevsin.

Temennimiz, üzücü, kötü, tatsız olayların tekrarlanmamasıdır.

Bundan sonra güzel şeyler de olacak gibi görülüyor.

Tüm halkımızın biraz affedici ve hoşgörülü olması gerekmektedir.

Affedici olarak birbirlerini sevme konusunda halkımızın ve yönetici noktasındaki kişilerin gayretlerini artırmaları neticesinde, sevgiden doğan gücün tüm ülke insanına, tüm halkımıza pozitif etkisi, önemli katkısı olacaktır.

Sevginin birbirimize olumlu katkılarının semeresini mutlaka göreceğiz.

Daha güzel günlerin uzak olmadığı inancıyla tüm halkımızın Ramazan Bayramı’nı candan kutlar, başarılı ve sağlıklı günler dileriz.

 

YORUM EKLE