Güney Kıbrıs’ta toplam 767 Koronavirüs vakası

banner37

Güney Kıbrıs’ta toplam 767 Koronavirüs vakası
banner90
banner99

Güney Kıbrıs’taki toplam koronavirüs vaka sayısı 767 olarak verildi. 
Rum Sağlık Bakanlığı’nın dün 6 yeni vaka açıklamasının ardından toplam vaka sayısı 767’ye yükseldi. 
Güney Kıbrıs’taki haber kaynakları, Rum Sağlık Bakanlığı’nın, meslek gruplarına yönelik planladığı 20 bin testten, 659’unun laboratuvar testlerinin dün tamamlandığı belirtirken, bu testlerden 1 tanesinde pozitif sonuç elde edildiği ifade etti. 
Haber kaynakları, bu kişinin Kokkinotrimithia Polis Karakolu’ndan olduğunu ifade ederken, daha önce teyit edilen vakaların temas zincirinin takip edilmesi sonucunda ise 2 kişide koronavirüs tespit edildiğini, bu 2 kişinin ise Baf’ta daimi ikamet eden 2 İngiliz olduğunu ve bu kişilerin temaslılarının da takibe alındığını belirtti.
Diğer 2 kişinin, kendi girişimiyle test yapan kişiler olduğuna dikkat çekilirken, Rum Sağlık Bakanlığı’na bağlı Sağlık Hizmetleri Birimi çalışanlarına yönelik 511 testten 1 tanesinde pozitif sonuç alındığı ifade edildi. 

banner134
Söz konusu kişinin, Lefkoşa Rum Genel Hastanesi’nde temizlik görevlisi olarak çalıştığı da belirtildi. 
Habere göre, Rum Sağlık Bakanlığı’nın planladığı 20 bin testten, 8 bin 549’nun laboratuvar testlerinin tamamlandı.
“Mağusa Hastanesi”nde, 18 vaka tedavi görürken bunlardan 4’ü, ileri gözetim altında tutuluyor. Bu kişilerin klinik durumları iyi olarak addedilirken 2 kişinin de taburcu olduğu belirtildi. 
Toplam 8 kişinin entübe edildiğini, bunlardan 3’nün Limasol Genel Hastanesi yoğun bakım ünitesinde, 5 kişinin ise Lefkoşa Rum Genel Hastanesi yoğun bakım ünitesinde bulunduğu da ifade ediliyor.
Lefkoşa Rum Genel Hastanesi yoğun bakım ünitesinde solunum cihazına bağlı olmadan tedavi gören 4 de hasta bulunuyor.   

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2020, 18:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75