Güneyde 2 vaka daha!

banner37

Güney Kıbrıs’taki Coronavirüs vaka sayısı 97’ye ulaştı.

banner87
Güneyde 2 vaka daha!
banner90
banner99

Güney Kıbrıs’taki Coronavirüs vaka sayısı 97’ye ulaştı.

Güneydeki haber kaynakları, en son dün akşam 95 olarak açıklanan coronavirüs vaka sayısının, bugün teyit edilen 2 vakayla birlikte 97’ye yükseldiğini bildirdi.

Haberlerde, teyit edilen vakalardan 1’inin Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’na bağlı Epidemiyolojik Gözetim Birimi doktorlarıyla temas eden ve hepsinin ev karantinasına alınmasına neden olan  Limasol’daki  mikrobiyoloji doktoru olduğu belirtildi.

Epidemiyolojik Gözetim Birimi doktorlarından 3’üne test yapıldığı ve sonuçlarının negatif çıktığı, geriye kalanların sonuçlarının ise gün içerisinde belli olacağı ifade edildi.

Fileleftheros gazetesi, diğer gazetelerden farklı olarak koronavirüs vaka sayısını 95 değil 97 olarak verdi. 
1 kişinin hayatını kaybettiği koronavirüs vakalarının 97 olduğunu yazan gazete, bunlardan 5’inin yoğun bakımda olduğunu, 13 kişinin ise koronavirüs için referans hastanesi olan “Mağusa Hastanesi”nde tedavi gördüğünü ve klinik durumlarının ise iyi olarak addedildiğini belirtti.
97 vakadan 27’sinin sağlık sektöründen olduğuna da dikkat çeken gazete, Baf Genel Hastanesi’ndeki durumun başka bir seviyeye geçtiğini, hastane içindeki yayılmanın genişlediğini yazdı.
Baf Hastanesi müdürünün de teyit edilmiş hastalarla temas etmesi nedeniyle karantinaya girdiğini yazan gazete Limasol Hastanesi’nde de koronavirüsün yayılmasının devam ettiğini, Rum Sağlık Bakanlığı’nın dünkü resmi açıklamasının ardından, Genetik ve Nöroloji Enstitüsü’nün 2 vaka daha teyit ettiğini; bunlardan 1’inin Limasol Hastanesi’nde sağlıkçı olduğunu belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75