Güney’de vaka sayısı 58 oldu

banner37

Güney’de vaka sayısı 58 oldu
banner90
banner8

Güney Kıbrıs’ta bu sabah itibarıyla doğrulanmış Korona virüs vaka sayısı 58’e ulaşırken, vakalardan birinin Limasol hastanesinde görev yapan bir çocuk doktoru olması endişelere yol açtı.

Alithia ve diğer gazeteler, Güney Kıbrıs’ta dün itibarıyla doğrulanmış Korona virüs (Kovid-19) vaka sayısının 58 olduğunu belirtirken, Rum haber kaynakları bu sabah güncelledikleri haberlerinde 58 rakamını doğruladılar.

Gazete, Güney Kıbrıs’ta dün yeni Korona virüs vaka sayısının 9 olduğunu, böylelikle toplam rakamın 58’e ulaştığını aktardı.

Lefkoşa ve Baf Genel Hastaneleri sonrasında Limasol hastanesine de virüs sıçradığını vurgulayan gazete, hastanede çalışan bir kadın çocuk doktorunun testlerinin pozitif çıktığını duyurdu.

banner134
Gazete, kadın doktorun Yunanistan’dan döndüğünü ve 16 Mart günü hastanede nöbetçi olduğunu belirtirken çocuk kliniğinin kapatıldığını, dezenfekte işlemlerinin yapıldığını ve doktorla temasa geçen kişilerin tespit edilmesi çalışmalarının başlatıldığını aktardı.

Habere göre dün tespit edilen dokuz yeni vakadan dördü, daha önce pozitif olan bir kişiyle teması bulunanlar, üçü Yunanistan’dan dönen ve evlerinde karantina olanlar, biri İngiliz Üslerinde bir kişisi ve diğer de kadın doktor.

Gazete, Baf Hastanesi’nde tedavi gören ve virüs taşıdığı tespit edilen 65 yaşındaki şahısla temasa geçen kişilere testlerin yapılmasına dün de devam edildiğini, 140 kişiden kan örneği alınarak test yapıldığını belirtirken, bugüne kadar tespit edilen vakalardan 12’sinin, söz konusu hastayla temasa geçen kişiler olduğunu vurguladı.

Gazete ayrıca, hastanelerde tedavi gören ve solunum cihazına bağlı bulunan 47 ve 63 yaşlarındaki iki şahsın durumlarının iyi olduğunu, 70 yaşındaki şahsın ise, ağır hastalık geçmişi sebebiyle durumunun ciddi olduğunu aktardı.

Ağrotur İngiliz Üslerinde ikamet eden ve dün korona virüsü tanısı konulan kişinin de durumunun iyi olduğu, hastalığı hafif semptomlarla geçirmekte olduğu ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75