KKTC'de vaka sayısı 33’e çıktı

banner37

Sağlık Bakanı Pilli, 12’si Alman turist ve 1’i KKTC vatandaşı olmak üzere 13 vakanın tetkiklerinin pozitif çıktığını açıkladı

banner87
KKTC'de vaka sayısı 33’e çıktı
banner90
banner99

Sağlık Bakanı Ali Pilli, 12’si Alman turist ve 1 KKTC vatandaşının, dün yapılan tetkik sonuçlarının pozitif çıktığını açıkladı.

Sağlık Bakanı Pilli, dün pozitif çıkan KKTC vatandaşının daha önce kamuoyuna açıklanan Koronavirüs olduğu tespit edilen KKTC vatandaşının eşi olduğunu, diğer 12 kişinin ise gözetim altında tutulan Alman Turist olduğunu belirtti. Pilli, böylelikle KKTC’de toplam pozitif vaka sayısının 33’e çıktığını söyledi.

Bakan Pilli, bir polis memurunun gösterdiği belirtiler üzerine karantinaya alındığını, gerekli tetkiklerin yapıldığını, sonuçların çıkmasının ardından kamuoyu ile paylaşılacağını belirtti.

Bu arada, edinilen bilgiye göre, Koronavirüs pozitif çıkan KKTC vatandaşının eşinin evinde karantinada olduğu öğrenildi.

Öte yandan, dün 3 kişi, Koronavirüs şüphesiyle Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak karantinaya alındı.

Sağlık Bakanlığı tarafından daha önce yapılan açıklamalarda, Koronavirüs teşhisi konan 2 kişinin İngiltere’den dönen KKTC vatandaşı olduğu açıklanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108