Pilli: “Bu savaşta en önde savaşan askerler sağlık personelidir”

banner37

banner87
Pilli: “Bu savaşta en önde savaşan askerler sağlık personelidir”
banner90
banner99

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi Müdürü Çiğdem Çağa ile birlikte coronavirüs salgınıyla ilgili son gelişmeleri aktardı.

Yapılan bağışlardan bahseden Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, bağışta bulunan herkese teşekkürlerini iletti:

"Elektrik Mühendisleri Odası: 1 adet ventilatör cihazı 119 bin TL, İnşaat Mühendisleri Odası: 1 adet ventilatör ve 119 bin TL, Mimarlar Odası: 1 adet ventilatör, 119 bin TL, İnşaat Encümeliği: 5 adet ventilatör cihazı, 5 adet monitör cihazı ve medikal hava sistemini yapıyorlar. 1 milyon 345 bin TL. KTTO: 600 adet pcr cihazı, 11 kutu izolasyon kiti, 20 hasta başı monitörü 2 bin 500 hızlı kit. Serhan Kombos'a teşekkür ediyorum. KTOB: 5 adet yoğun bakım ventilatörü 333 bin TL. KTTB: 7 kutu PCR cihazı ve 21 kutu izolasyon kiti. Halil Falyalı ve Hüsnü Falyalı'dan 2 bin 500 adet hızlı kit. Califorian Restoran: 100 bin TL. Güçveren Metal: 25 bin TL. Kamu-Sen: 50 bin TL. Turkcell Çalışanları: 100 bin TL. Halkın Partisi: 20 bin TL. Sadık Akyüz: 15 bin TL. TMT Mücahitler Derneği: 10 bin TL. DAÜ-SEN: 50 bin TL. Akile Hulusiağa: 50 bin TL. Yaşam Tüp Bebek Merkezi: 15 bin adet maske, bin adet tulum, bin adet dezenfektan, 150 bin TL. Diğer yazılı olmayan bağışları da açıklayacağım.

Bakan Pilli,  herkes bilmelidir ki biz burada birlik ve beraberlik içerisinde tüm ekibimle uyum içerisinde hizmet vermeye devam ediyoruz diyerek şunları kaydetti;   

“Ben buraya geldiğim ilk günden beri arkadaşlarımla uyum içerisinde çalışmaktayım. Ben meslektaşlarımın görüş ve önerilerini dikkate almaktayım çünkü biz bir aileyiz ve aynı gemideyiz.

Tüm doktor arkadaşlarım olsun, hemşire arkadaşlarım olsun ve sağlık çalışanları olsun hepsine teşekkür etmek istiyorum. Bu savaşta en önde savaşan askerler sağlık personelidir. Biz bu savaşı ve bu salgını kazanmak için arkadaşlarımızla ant içtik ve bu savaşı sürdüreceğiz.

Biz bir aileyiz ve bu ailenin bir ferdine bir şey olursa hepimizin canı yanar. Eğer bu savaşı kazanacaksak ki hedefimiz kazanmaktır bunu hep birlikte kazanacağız. Bu savaşın kazanılması halkımızın ve sağlık çalışanlarının başarısırıdır eğer bu savaşı kaybedersek bu benim başarısızlığımdır.

Daha önce de söyledim bir kez daha söylüyorum. Evde kalın, kendinizi izole edin, dışarıya çıkmayın. Dışarıya çıkacaksanız maske takın, sosyal mesafeye uyun. Gençlerimiz mümkün olduğunca dışarı çıkmasın. Çünkü gizli taşıyıcı olabilirler ve evde bu virüsü büyüklerine bulaştırabilirler. Herkes kendine düşen görevi yaparsa biz bu salgını yatay bir seyirle bitireceğiz. Bu seyir bize pik olmayacağını göstermektedir . Pik olmasını istemiyoruz, çünkü pik olduğu an altyapınız ne kadar güçlü olursa olsun sağlık sisteminiz çöker. Solunum cihazınız ne kadar fazla olursa olsun bir anda pik olması durumda hiç bir şekilde yetişemeyebilirsiniz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75