Pilli: Kapanıyoruz demedim

banner37

Sağlık Bakanı Ali Pilli BRT'de yayınlanan Basın Odası programında gazetecilerin sorularını yanıtlıyor...

Pilli: Kapanıyoruz demedim
banner90
banner8

"KAPANIYORUZ DEMEDİM"

Sağlık Bakanı Ali Pilli, bir haber ajansına ihtiyaç durumunda kapanmaya gidilebileceği bilgisini verdi. Oluşan kapanma algısına açıklık getiren Pilli, katıldığı programda, "Ben ‘yarın kapanıyoruz’ demedim. Kötü gidişatı gördüğümüz anda gereken tedbiri alırız. Bunu anlatmaya çalışıyorum” diyerek, kapanma konusunda oluşan algıya açıklık getirdi.

banner134
Pilli,  Kış aylarında vakaların artış göstermesini zaten beklediklerini söyleyerek,  “Bu aylarda gribal enfeksiyonlar da artış gösterir. Bu bir gerçektir” dedi.

Bakan Pilli, “Eğer üstümüze düşeni yapmazsak, sağlık altyapımız çökerse, her türlü tedbiri alırız” diyerek, halkın sağlığı için gerekeni yapacaklarını söyledi

Pilli açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Sağlıkla beraber ekonominin götürülmesi gerektiğine inanıyoruz ancak sağlığı ön planda tutmak durumundayız. Dünyanın hali ortada. Avrupa çöktü. İngiltere’nin durumu belli. Tüm ülkeler zor durumdadır. Onların durumuna düşmeden tedbirlerimizi almak mecburiyitetindeyiz. Gerektiği zaman tedbir almazsak kapansak dahi başarı olamayız. Zamanında gerekli tedbirleri almayan ülkeler şu an başarılı olmuyor. Güney Kıbrıs’ta yazın bir iki vaka çıkıyor diye yalan söylüyorlardı. Kış aylarında patlama olacağı belliydi. Şimdi çok zor durumdalar. Sağlık altyapıları çöktü çöküyor. Orada bir sağlık çalışanı “Tanrı elini uzatsın” diyor. Halleri ortada.”

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2021, 21:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammad shah
Muhammad shah - 1 hafta Önce

I ma m sha
mr pilli the health manister North Cyprus my request the all market and restaurants closed 8pm

SIRADAKİ HABER

banner75