Porto'da bir sağlık çalışanı aşı olduktan 2 gün sonra yaşamını yitirdi: Ölüm nedenini otopsi belirleyecek

banner37

Pfizer/BioNTech aşısını yaptırdıktan 48 saat sonra yaşamını yitiren kadının ölüm nedeni otopsi sonucu belirlenecek.

Porto'da bir sağlık çalışanı aşı olduktan 2 gün sonra yaşamını yitirdi: Ölüm nedenini otopsi belirleyecek
banner90
banner99

Koronavirüs aşısı yaptıran 41 yaşındaki Sonia Acevedo aşılandıktan 48 saat sonra hayatını kaybetti. Aşı sonrası herhangi bir yan etkinin görülmediği kadının ölüm nedeni otopsi sonucu belirlenecek.

Porto'da, Portekiz Onkoloji Enstitüsü Pediatri Bölümü'nde çalışan 41 yaşındaki Sonia Acevedo Pfizer/BioNTech aşısını yaptırdıktan 48 saat sonra yaşamını yitirdi. Evinde aniden rahatsızlanan kadının aşıdan sonra herhangi bir yan etki yaşamadığı belirtildi.

banner134
Daily Mail gazetesinin haberine göre kadının ölüm nedeni bir ya da iki gün içinde çıkacak olan otopsi sonrası belirlenecek.

Baba Abilio Acevedo, Correio da Manha gazetesine yaptığı açıklamada, "O iyiydi. Hiçbir sağlık sorunu yoktu. Koronavirüs aşısını yaptırdı fakat hiçbir semptom göstermedi. Ne olduğunu bilmiyorum. Sadece yanıtları istiyoruz. Kızımın ölümüne neyin yol açtığını bilmek istiyorum" şeklinde konuştu.

Koronavirüs aşısı yaptırdıktan kısa bir süre sonra Facebook'taki profil resmini maskeli bir fotoğrafıyla değştiren Acevedo, 'aşılandı' paylaşımını yapmıştı.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2021, 22:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75