Desenler Dört Bir Yanımızı Sarıyor

2018’in sonbahar sezonuna girmişken ve sıcak havalar son demlerini yaşarken sonbaharın desen trendlerinden söz etmezsek olmaz. Yıllara göre değişiklik gösteren bu trendler her yıl farklı renkler ve desenler ile karşımıza çıkıp hayatımızın içine bir şekilde sızabiliyor (sevsek ya da sevmesek de ).

Gelelim ünlü markaların defilelerinde boy boy kullandıkları ve trend yolculuğumuza yön veren bu sezon bizi heyecanlandıracak renk ve desenlerine.Yılın en soğuk zamanlarıyla bütünleşmiş koyu renklerden, Sonbahar sezonunda çok da görmeye alışık olmadığımız capcanlı tonlar yeni sezonun gözdeleri.

Gözlerimizden kaçmayacak leopar, kaplan ve zebra gibi vahşi hayvan figürleri 2018/2019 sonbahar/kış sezonuna damga vuracak. Güçlü, bağımsız ve cüretkar kadınların kendini ifade biçimlerinden birisi olan bu desenler önümüzdeki sezon her yerde her parçada her şekilde her renkte gözümüzün önünde olacak gibi gözüküyor. Peki ya deri elbiseler?

Deri elbiseler de yine sonbahar kış sezonu için müthiş güçlü ve vahşi bir trendolmayı başaracak, hatta deri elbiseler pek çok farklı renkte ve formda karşımıza çıkmakla kalmayıp iş kombinleriniz için oldukça zarif bir tercih olabileceği gibi gece kombinleriniz için de son derece seksi olabilir.

   Gümüş payetli, boncuklu, metalik parçalar ise bu sonbahar kış sezonunda adeta geleceğe yolculuk yapmışçasına iddialı, gösterişli ve fütüristik bir hava sergileyecek. Bu sezon geri dönüş yapan trendlerden bir tanesi de 70'lerin kahverengi tonları. Kestane rengi, bej, çikolata, kiremit rengi... Her birini yeni sezonda bolca göreceğiz. Fakat eskiye göre daha modern ve göz alıcı formlarıyla.

Maskülen stiller son yıllarda modayı daha da fazla etkisine almış durumda. Önümüzdeki sezon gardırobunuzda olmazsa olmaz parçalardan bir tanesi de ekstra hacimli büyük beden ceketler olacak. Sonbahar/Kış 2018 New York Moda Haftası podyumları birbirinden farklı desende, renkte ve stilde ceketlere sahne oldu. Ceket elbiseler özellikle ön plandaydı. Kürkler de artık sokak stiline taşındı. Bu kış yükselişine şahit olduğumuz kürkler 2018 Sonbahar/Kış sezonunda rengarenk formlarıyla her yerde olacak. Lüks ve havalı bir sokak stili için sizlerde birer kürk edinmeyi es geçmeyin.

Son olarak söylemeden geçmek istemediğim şey ise; eskiler tekrar modernize edilerek daha güzel varyasyonlarla bizlere sunuluyor. Deri kaplamlı tarzlar, geniş omuzlu kazaklar, hafif etekler, ipek ve maxi elbiseler, örülmüş hırkalar ve ekose parçalar 80’lerin bazı giyim parçalardır. Bu parçalarla kendinize sokak tarzı oluşturabilirsiniz.

 

YORUM EKLE