banner6

Apartman dairenizde balkonun keyfi!

banner37

Geçen hafta bahçelerinizi nasıl dekore edeceğinizden söz etmiştim ancak biliyorum ki günümüz yaşantısında birçoğunuz artık bahçeli evler yerine apartman dairelerinde yaşamaya başladı.

Apartman dairenizde balkonun keyfi!
banner90
banner99

Özlem Üstüner Pozan

Merhaba sevgili okurlar,

Geçen hafta bahçelerinizi nasıl dekore edeceğinizden söz etmiştim ancak biliyorum ki günümüz yaşantısında birçoğunuz artık bahçeli evler yerine apartman dairelerinde yaşamaya başladı. Tabiî ki herkes sabah güneşinde, keyif kahvesini içerken güzel bir bahçe manzarası önünde oturmak ister ancak küçük bir balkonda da bir kaç dokunuşla aynı hissi yakalayabilirsiniz.

Balkonunuzun ölçülerine göre kendinize mutlaka bir oturma köşesi yaratın, bunu küçük sandalyeler, tabureler yada minderler kullanarak yapabilirsiniz.Masa için yeriniz yoksa portatif açılıp kapanan yada balkon korkuluğuna asılan çözümler düşünebilirsiniz.

Küçük balkonları güzelleştirmenin en etkili yolu dikey bahçelerdir. Mevcut duvar üzerine askılı saksılar kullanmak çok etkili olacaktır. Renkli çiçekler kaçış alanınızı keyifli hale getirmenize çok yardımcı olabilir. Mumlar, fenerler özellikle yaz akşamları için kullanışlı olacaktır.

Zemin kaplamasında ahşap kullanabilir, yer yer taş havuzları yaratarak balkon dekorasyonunuzda inanılmaz etkiler yakalayabilirsiniz.

Balkonunuzda otururken görmek istemediğiniz manzaralar varsa bambu halıları dikey olarak korkuluğa asabilir önüne sarmaşık dallarını asarak gizli bir bahçe yaratabilirsiniz.

Sizin için seçtiğim görselleri incelemek eminim sizi balkonunuzu dekore etmek için teşvik edecek.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2016, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104