Güzelliğiniz için doğru seçim yapın

banner37

Pek çok kadın gibi, siz de değdiğini düşündüğünüz şeylere para harcamaktan kaçınmazsınız. Ama sorun şu ki, o alacağınız ürüne vereceğiniz paranın değip, değmediğini nereden bileceksiniz?

banner87
Güzelliğiniz için doğru seçim yapın
banner8

Nevruz TAYDEMİR

Kalemler

   Göz veya dudak makyajı için kullanılan kalemlerin bugün piyasada 3 TL’den 60 TL’ye kadar çeşitleri satılmakta. İyi bir kalem olduğunu anlamak için mutlaka ucuna bakın. Yumuşak olduğundan emin olun. Testerleri deneyin. Kuru bir kalem ucu uygulamada sonuç vermez ve kısa ömürlü olur.

 

Ojeler

   Marka bir ojeye bir anda tutulmadıysanız, fazla paralar harcamanıza hiç gerek yok. En kötü oje bile güzellik çekmecenizde bir yıl dayanır.

 

Güneş koruma ürünleri

   Raf ürünleri genellikle yüzeysel (UVA-UVB) koruma sağlar ve suya dayanıklı değildir. Kozmofarmasötik ürünler ise hem fiziksel hem de kimyasal koruma gücüne sahiptir. Bu yüzden ödediğiniz ürünün karşılığını tam tamına alacaksınız.

 

Maskaralar

   Fazla pahalı olanlara yönelmeyin. Çünkü hemen hemen hepsi aynıdır. Ayrıca maskaraların ömürleri birkaç ayla sınırlıdır.

 

Fondötenler

   Bütün bir gün boyunca cildinizde kalan fondöten önemli ürünler arasındadır. Pahalı olanlar pürüzsüzlük sağladığı gibi daha hafif yapıdadır. Bu nedenle gözenekleri tıkamaz. SPF içeriğiyle de cildi koruma altına alır.

 

Rujlar

   Sizi çağıran bir renk bulduğunuzda, müsriflik yapmanın tam zamanı. Ayrıca ucuz rujlar hem akar hem de bulaşır. Daha koyu ve mat rujlar uzun süre dayanır ancak kuru görüntü verebilir. Uçuk renkli ve parlak olanlar ise kısa süre dayanabilir. İyi bir rujun ortalama ömrü bir yıldır.

 

Göz farları

   Ucuz göz farları tebeşir gibi bir görüntü verir ve çabuk uçar. Kaliteli bir göz farı ise dokunduğunuz zaman ipeksi ve kremsi yapıda olmalıdır. Bu farlar daha kolay uygulanır ve daha kalıcıdır.

 

Vitamin içeren kremler

   A-E-C vitaminlerinden herhangi birini içeren krem veya serumları hiç düşünmeden gözünüz kapalı müsrifliğini yapın. Antioksidan güce sahip olduklarından hücre oksitlenmesini engeller, bağ dokusunu güçlendirir, leke oluşumunu giderir ve güneşin zararlı etkilerinden cildi korur. Üretimleri maliyetli olduğundan ucuzunun hiç bir işe yaramayacağını aklınızda tutarak satın alın.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2017, 14:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108