banner6

Hayata meydan okuyun

banner37

Kendimizi gerçekleştirme yolunda emin adımlarla ilerlememizi sağlayan şey, yaşama verdiğimiz değer ve yüklediğimiz anlamdır… Hayata, sonucu değiştirebilecek aktif bir oyuncu olarak katılmak ve yaşam boyu bunun için mücadele etmek demektir. Kendinizi nereye layık görüyorsanız orayı aramalısınız. Yaşamın içinde doğru soruları sormak ve doğru cevapları aramak, her yolculuğumuzun ilk adımı olmalıdır

Hayata meydan okuyun
banner151

Mine CANOVA

Tutkuyla isteyeceğimiz, onun için pek çok şeyi göze alabileceğimiz, uğruna şevkle çalışacağımız ve elde edinceye dek peşinden gidebileceğimiz hedeflerimiz olmalıdır. Nerede bir istek varsa, orada bir yol vardır. Bazı insanlar ister ama arkasından koşacak inancı ve enerjiyi gösteremez. Bir-iki denemeden sonra işler umduğu gibi gitmezse hayata karşı yılgınlık gösterir, daha azıyla idare etmeye çalışır, küçük düşünür ama bilinmelidir ki gerçekte başarılı olmak bir ihtiyaçtır.

Tutku, vizyonu eyleme dönüştüren enerjidir, bize hayallerimizin peşinde koşacak gerekli gücü verir. Başarılı olmak, bir tutku ve inanç meselesidir.

Her zaman aynı şeyleri seçersek, her zaman ulaştığımız sonuçlara ulaşırız; bizi yavaşlatan ve durağanlaştıran, kendimizi tekrar ettiren şeyleri hayatımızdan uzaklaştırmalı ve kendimizi özgürleştirerek, yaşamın sonsuz olasılıklar okyanusuna cesaretle dalmalıyız. Gereksiz yere kendimizi tekrar ederek yaşamdan geri kalmamıza yol açan ve potansiyelimizi, bir diğer deyişle yaşamdaki gerçek değerimizi keşfedip ortaya çıkarmamızı zorlaştıran bütün yüklerden kendimizi kurtarmalıyız.

Herkes seçtiği hayatı, seçtiği gibi yaşar. Kendinize yapabileceğiniz en büyük iyilik, özgür düşünme alışkanlığı kazanmanızdır. Kararlarınızı siz istediğiniz için almalısınız, eylemlerinizi siz istediğiniz için yapmalısınız, istekleriniz siz istediğiniz için olmalı, düşünceleriniz siz gerçekten de o şekilde düşündüğünüz için öyle olmalı. Bu yaşamda ne seçiyor ve istiyorsanız, mümkün olduğu kadarıyla sizin seçiminiz ve sizin isteğiniz olmalı. Bu özgürlük öncelikle kendinize karşı en büyük sorumluluğunuzdur. Özgürlük sorumluluktur… Sorumluluğuyla birlikte özgürlüğü taşıyabilmek ve gereğini yaşayabilmek özveri ve cesaret ister, ama karşılığı muazzamdır. Bizi asil ya da sıradan kılan da bu tercihtir.

Özgürlük bedava değildir; Gerçek özgürlük hem zihinsel hem duygusal hem de fiziksel olarak büyük bir mücadele gerektirir. Özgür düşünce, birey olmanın ve kendimiz olabilmenin önkoşuludur. Ne yazık ki çocukluktan itibaren çoğumuz, içimizden gelen tutkularımıza, hayallerimize, hedeflerimize değil de, içinde bulunduğumuz çevrede güncel olarak kabul gören hayal ve hedeflere yönlendiriliyoruz. Seni diğerlerinden farksız yapmaya bütün gücüyle gece gündüz çalışan bir dünyada, kendin olarak kalabilmek, dünyanın en zor savaşını vermektir… Bu savaş bir başladı mı, artık hiç bitmez.

Yaşamın içindeki hedeflerimiz ne olursa olsun ve nasıl görünürse görünsün, esas hedefimiz kendimizi aşmaktır aslıda. Hedefler, motivasyon için temel oluşturur ve davranışlarımızı yönlendirir.

Bu hedefler hayatın değişik kulvarlarında olabilir… Çok yönlülük bize muazzam bir uyum yeteneği kazandırır ve geleceğin belirsizliklerine karşı esneklik ve mücadele gücü verir. Hayatımızın her

döneminde bize yakışacak ideallerimizin olabilmesini sağlar. Aksi halde, sürekli büyüyen ve gelişen, kaynakları azalan ve rekabeti artan bir dünyada, siz de en az hızda gelişemezsiniz, görece olarak küçülürsünüz.

Ulaştığınız her zirve sizi daha yükseklere taşıyacak basamağınız olur. Her gerçek başarının verdiği özgüven ve özsaygı, sizi daha cesaretli olarak daha yüksek hedeflere yönlendirir.

Mutluluk, varılacak bir istasyon değil, bir yolculuk biçimidir… Hayallerinizi süsleyen zirvelere ulaşmak için gereken her şeye sahip olduğunuza inanın ve bugünün, hayatınızın geri kalanının ilk günü olduğunu bilerek, çıkın ve hayata meydan okuyun. Daha iyisini de, daha fazlasını da yapabileceğinize inanarak kendi hayatınızın başrol oyuncusu olun.

Önemli olan kendinize, hayatınıza ve başkalarının hayatlarına kattıklarınızdır… Sevgiyle kalın…
 

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2017, 12:20
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110