banner6

Profesyonel makyoz ile profesyonel makyaj

banner37

Temel makyaj insanların var oluşlarından itibaren, “süslenme” adı altında süre gelmiş bir gelenektir

Profesyonel makyoz ile profesyonel makyaj
banner99

Çiğdem ÖZBİLENLER

Bu gelenek doğrultusunda, kozmetik ürünlerin tüm imkanlarından faydalanarak, mevcut doğal görüntü daha çekici ve cazip hale getirilir. Bazen kusurların kapatılması amacı ile kullanılan makyaj, bazen de bu kusurları geri plana çekmeyi amaç edinmiştir. İşte bu sanat niteliğindeki gelenek, Antik Mısır’a kadar dayanan bir uzmanlık geçmişine sahiptir...

Profesyonel makyözler ve makyaj sanatçıları

Profesyonel makyöz veya makyaj sanatçıları, Antik Mısır’dan günümüze gelişerek gelen bu sanat alanında, işin teorisini pratikle buluşturarak, ortaya inanılmaz sonuçlar çıkaran kişilerdir. Uygulama esnasında karakter, meslek, kostüm, ışık, kişinin yaşı ve yaşın getirdiği karakter, saç tipi, göz rengi gibi faktörler ele alındığı gibi; tüm cilt tiplerine olan hakimiyetle de, tüm bu unsurların bir araya, doğru şekilde gelmelerini sağlamak, işin uzmanlık tarafıdır. Ve bu uzmanlık, yukarıda da belirttiğim gibi tecrübe ve eğitimden geçer...

Elbette bu tecrübenin oluşması, makyaj alanında kullanılan tüm ürünlerin tanınması, konu ile ilgili gelişmelerin sürekli olarak takibi ve profesyonel eğitim ile birlikte mümkündür.

Özetle profesyonel makyözlük; bir ressamın fırça tekniklerini kullanarak, doğru renkleri, doğru şekilde, en doğal halde, tuvale uygulamasına benzer. Profesyonel makyözlüğün temel kuralı, doğallığın korunmasını sağlamaktır. Makyaj asla doğallığınızın önüne geçmemelidir!

 

Makyaj çeşitleri

Gündüz makyajı

Gece makyajı

Gelin makyajı

Olgun yaş makyajları

Fotoğraf ve sahne makyajı

Podyum makyajı

Film makyajı

 

Profesyonel makyaj hizmeti alınırken dikkat edilmesi gereken unsurlar!

Ülkemizde profesyonel makyözlerden en çok talep edilen makyaj türleri, gelin makyajı ve gece makyajıdır. Özellikle kadınlar için hayatınızda bir kez yaşayacağınız o muhteşem düğün organizasyonunda, kendinizi doğru ellere teslim etmek, büyük önem taşır.
 

 Bu noktada, seçmiş olduğunuz profesyonel makyözün;

Eğitimli ve tecrübeli olması,

Makyajın kişiselliğinin ön planda tutabilmesi,

Kullandığı ürün ve fırçaların hijyenik, kaliteli ve güvenilir olması,

Yine kullandığı bazı ürünlerin tek kullanımlık, kalemlerin ise mutlak suretle kalemtraşlanmış olması,

En çok dikkat edilmesi gereken unsurlardır.
 

Mutlaka “asla olmazlarınızı” belirtin!

Profesyonel makyözler ile çalışmaya başlamadan önce, mutlak suretle “asla olmazlarınızı” ortaya koyun. Her ne kadar yüz ve karakteristik analiz, profesyonel makyözün size yönlendirdiği sorular ile yapması gerekenler arasında yer alsa da, karşılıklı bilgi alışverişi, her zaman sizin çıkarınıza olacaktır!
 

 Birinci adım cilt temizliği

Profesyonel makyözlerin işe başlamadan önce yapması gereken ilk iş, cildinizin iyice temizlenmesini sağlamaktır. Temizlik sonrasında ise doğru şekilde cildinize verilen nem, hem makyajınızın yüzünüze oturması, hem de cilt sağlığınız için oldukça önemlidir! Unutmayın, bu özel gününüzdeki hava koşulları dahi, makyajınıza etki eder ve bunun yaşanmasını ancak, bilinçli bir makyöz önler!

 

Makyajda doğru renkleri oluşturmak

Makyaj esnasında doğru renkleri oluşturmanın sırrı; kullanılan fondöten, göz kalemi, allık ve dudak renklerinizin uyumundan geçmektedir. Tabi tüm bu renklerin, ten renginiz ve seçtiğiniz elbise ile bir araya gelmesinden çıkacak sonucun uyumu ise tamamlanmış bir tablo gibi olmalıdır. Sonuç tamamen doğallığınızı koruyan bir çarpıcılık içermelidir!

Profesyonel bir makyöz olarak, makyaj hizmeti almak isteyen kişinin, karakterine uygun olan makyaj ile talep edilen arasında denge kurmaktan keyif aldığım gibi; yukarıdaki bilgi ve tavsiyeleri de sizlerle paylaşmaktan büyük keyif duyuyorum. Önümüzdeki pazar görüşmek dileği ile...
 

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2017, 14:40
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104