banner6

Twitter 140 karakter sınırını iki katına çıkarmayı test ediyor

banner37

Sosyal medya sitesi Twitter, kullanıcılarının kendilerini "daha rahat ifade edebilmesi için" 140 karakter sınırını iki katına çıkarmayı deniyor

Twitter 140 karakter sınırını iki katına çıkarmayı test ediyor
banner151

280 karakter sınırlı tweetler, az sayıda kullanıcının denemesine açıldı. Şirketin bloğunda yapılan açıklamada karakter sınırının bazı kullanıcıları tarafından eleştirildiği ifade edildi.

 

Twitter'ın ürün geliştirme müdürü Aliza Rosen'ın kaleme aldığı yazıda, "Düşüncelerinizi tek bir tweete sığdırmak zordur, hepimiz bunu yaşamışızdır. Twitter'ı uzun zamandır kullanan kişiler için 140 karakter sınırı duygusal bir bağ olabilir ama bunu denediğimizde etkisini gördük ve yeni karakter limitini de çok seveceksiniz" ifadeleri yer aldı.

 

Son dönemde büyümekte zorlanan Twitter için bu yöntem kullanıcı sayısını artırabilir.

Analiz, Dave Lee, BBC Kuzey Amerika Teknoloji Muhabiri Nefret suçları, propaganda hesapları ve troller gibi sorunlar dururken Twitter'ın neden zamanını karakter limitini artırmaya harcadığını düşünebilirsiniz.

 

Ben de aynı şeyi düşünüyorum açıkçası. Ama ne olursa olsun, Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey 140 karakter sınırının SMS'lerin karakter sınırından kaynaklanan teknik bir limit olduğunu hatırlatmakta haklı.

 

Twitter bu sayede kullanıcılarının etkileşim ve ilgi sürelerini artırmayı umuyor. Pazarlamacılar da reklamlarda daha fazla karakter kullanma özgürlüğüne kavuşacaklar. Bu Twitter'a biraz daha fazla para getirebilir.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2017, 15:05
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110