banner6

Yılbaşı hindisi satışları başladı: Kilosu 100 lira

banner37

Hindi yetiştiriciliği yapan Muzaffer Çetin, yılbaşı öncesi yoğun talep olduğunu söyledi. Hindinin fiyatının 2 kat arttığını belirten Çetin, "Geçen sene 50 liraydı, bu yıl 100 lira oldu" dedi.

Yılbaşı hindisi satışları başladı: Kilosu 100 lira
banner90
banner99

Yılbaşı sofralarının vazgeçilmezi hindi eti, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yeni bir yılı karşılarken sofralarımızı taçlandırıyor.

Yeni yıla sayılı günler kala yılbaşı ile özdeşleşmiş hindi etinin satışı hız kazandı.

Hayrabolu'da 15 yıldır hindi yetiştiriciliği yapan Muzaffer Çetin, yılbaşı sofralarının vazgeçilmezi hindilere, bu yıl da büyük ilgi olduğunu söyledi.

Kilosu 100 lira

Yetiştirdiği 5 bin hindinin 4 binini satan Çetin, geçen sene kilosu 50 lira olan hindiyi bu yıl 100 liraya sattığını dile getirdi.

"Bir hindi ortalama 6-7 kilo geliyor"

Bu yıl geçen senelere göre hindiye büyük talep olduğunu söyleyen Çetin, "Satışlarımız çok iyi, çok talep var. 5 bin hindim vardı, 4 bin tanesini sattım. Yılbaşına kadar hepsinin satılacağını söyleyebilirim. Bu kadar erken, yoğun talep beklemiyorduk. Yoğun talebin erken gelmesi bizleri sevindirdi. Hindileri kesip, kilo ile satıyoruz. Geçen sene kilosunu 50 liradan veriyorduk, bu yılsa kilosu 100 lira oldu. Bir hindi ortalama 6-7 kilo geliyor." dedi.

Yılbaşı hindisi satışları başladı: Kilosu 100 lira #1

"Ne kadar yağlıysa o kadar lezzetlidir"

İyi hindinin, kanatlarının altına bakılarak anlaşılacağını belirten Çetin, "İyi bir hindiyi anlamak için kanatlarının altına bakılması yeterlidir. Eğer sapsarıysa o hindi lezzetlidir. Eğer kanat altı sarı değilse o hindide lezzet olmaz. Kanatlarının altında sarılık yoksa yağ yapmamıştır. Ne kadar yağlıysa o kadar lezzetlidir, besilidir. Hindinin eti sarı olacak, tüy olmayacak. Kazık tüyü olmayacak." diye konuştu.

Yılbaşı hindisi satışları başladı: Kilosu 100 lira #2

 

Yılbaşı hindisi satışları başladı: Kilosu 100 lira #3

Yılbaşı hindisi satışları başladı: Kilosu 100 lira #4

Yılbaşı hindisi satışları başladı: Kilosu 100 lira #5

Yılbaşı hindisi satışları başladı: Kilosu 100 lira #6

Yılbaşı hindisi satışları başladı: Kilosu 100 lira #7

Yılbaşı hindisi satışları başladı: Kilosu 100 lira #8

Yılbaşı hindisi satışları başladı: Kilosu 100 lira #9

Yılbaşı hindisi satışları başladı: Kilosu 100 lira #10

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104