banner6

'1 Mayıs- 31 Ekim arasında ateş yakmak yasak'

banner37

Orman Dairesi, 1 Mayıs-31 Ekim tarihleri arasında ülke genelinde ateş yakma yasağı bulunduğunu hatırlattı. Orman Dairesi’nden yapılan açıklamada,  orman yangınlarıyla mücadele kapsamında belirtilen tarihlerde her ne sebeple olursa olsun ateş yakılamayacağı, bunun için  izin dahi verilemeyeceği vurgulandı.

'1 Mayıs- 31 Ekim arasında ateş yakmak yasak'
banner151 banner143

Açıklamada, izinsiz ateş yakanların 2 asgari ücrete kadar para cezası, bir yıla kadar hapis cezası veya her ikisine birden çarptırılabileceği ifade edildi.

Açıklamada ülkedeki en büyük orman yangının 27 Haziran 1995 tarihinde yaşandığı ve ülke ormanlarının yaklaşık yüzde 10’unun bu yangında  yandığı hatırlatılarak, orman yangınlarının yüzde 90’ının  Mayıs, Ekim ayları arasında gerçekleştiği bildirildi.
  
Orman yangın ihbar hattı: 177

Açıklamada,  vatandaşların en ufak bir dumanı bile  zaman geçirmeden Orman Yangın İhbar Hattı olan 177’ye bildirmeleri, olası yangında  imkanları seferber ederek yangın söndürme faaliyetlerine katılmanın yasa ve vatandaşlık gereği odluğu hatırlatıldı.

Piknik alanları

Orman Dairesi açıklamasında, söz konusu dönemde ateşli piknik yapılabilecek yerler ise şu şekilde sıralandı:
  
Darboğaz Piknik Alanı, Salamis Piknik Alanı, Kantara Piknik Alanı, Kalkanlı Piknik Alanı, Balalan Piknik Alanı, Yeşilköy Su Depoları Piknik Alanı, Karpaz Piknik Alanı, Taşkent Piknik Alanı, Karşıyaka-Kozanköy Üçyol Piknik Alanı.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2017, 13:47
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104