banner6

24 kilometrelik yol temizlendi

banner37

Girne’deki 5 belediye, Gönyeli Çemberi ile Alsancak çemberi arasında kalan 24 kilometrelik güzergahta, refüj ve yol kenarı temizliği çalışmasını tamamladı.

24 kilometrelik yol temizlendi
banner151 banner143

Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanlığı çevre temizliği ve çevre koruma projesi “Temiz Düşün” kapsamındaki kampanyaya; Girne, Dikmen, Alsancak, Lapta ve Esentepe Belediyeleri katkı koydu.

Çalışmalar kapsamında her belediye kendilerine verilen 4 kilometre uzunluğundaki yolun orta refüjü ile yolun kenarlarındaki otları temizledi ve çöpleri topladı. Girne Belediyesi temizlik şubesi ekipleri Karayolları sorumluluğundaki Girne kentinin ana giriş yolu durumundaki St.Hilarion Kavşağı ile Onar Village arasında kalan kısmı temizledi.

Güngördü: Aslolan temizlik değil kirletmemektir

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Temiz Düşün Projesi kapsamında, Cumhurbaşkanlığı ile Girne Bölgesi belediyeleri arasında işbirliği yapmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Güngördü, turistlerin en çok kullandığı güzergahın temiz olması için Girne bölgesi belediyelerinin Belediyeler Birliği’ne yaptığı öneri çerçevesinde Lefkoşa kavşağından Alsancak kavşağına uzanan anayol üzerinde temizlik yapıldığını belirterek, çalışmanın belediyeler arasında işbirliği yanında Belediyeler Birliği üyesi belediyelerin güçlerini birleştirmesini sağlayacağını dile getirdi.

Toplumda farkındalık yaratmayı amaçladıklarına dikkat çeken Güngördü, aslolanın kirliliği temizlemek değil, kirletmemeyi öğretmek olduğunu ve yurttaşların çevreyi kirletmeme alışkanlığını edinmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2017, 16:26
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104