banner6

27 günde tüm Kıbrıs'ın kıyı şeridini yürüyecekler

banner37

Cyprus Coast Line Hikers adlı, 18-25 yaş aralığında bulunan bir grup genç,  Kıbrıs’ın tamamını 27 günde yürümeyi planlıyor. Adanın birçok bölgesinden bir araya gelen gençler, 10 Haziran’dan itibaren kıyı şeridi boyunca günde ortalama 30 km yürüyerek adanın tüm kıyı şeridini yürümeyi hedefliyorlar.

27 günde tüm Kıbrıs'ın kıyı şeridini yürüyecekler
banner150 banner151 banner143

Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Cyprus Coast Line Hikers girişimi 18-25 yaş aralığında bir grup gençten oluşmaktadır. Haziran ayında Kıbrıs’ın kıyı şeridi boyunca yürüyüş yaparak adamızın birçok bölgesinden genç insanı bir araya getirmeyi hedefliyoruz.

Her geçen gün bu etkinliğe duyulan ilginin artmaktadır. Amacımız; farklı toplumların bir arada ortak umutlar için mücadele edebileceği, politika ve tarihin dışında güçlü bir takım olarak büyük şeyler başarabileceğimizi kanıtlamaktır.

Bilgimizi, düşüncelerimizi ve inançlarımızı yapıcı bir şekilde paylaşarak elde ettiğimiz hedefi, karşılaştığımız zorlukları birbirimizi destekleyerek aşabileceğimızı düşünüyoruz. Bu zorlayıcı seferin amacı, özgür inisiyatifin atletik çerçevesi ile birlikte saygı, birlik ve barışı teşvik etmektir. Kökenlerimiz farklı olsa da genç bir Kıbrıslı nesil olarak yeteneğimizi göstermek, ortak bir hedef doğrultusunda etkili bir şekilde işbirliği yapmak istiyoruz.

Bu bağımsız projenin Kıbrıs'ta ilk kez bu kadar kapsamlı bir şekilde gerçekleştirilecek. Güzel adamızın kıyı şeridi boyunca gezinmek, katılanlar için kişisel, fiziksel ve zihinsel bir test olacaktır, aynı zamanda, güçlü ve birbiriyle kenetlenmiş olan ekibimiz, gündelik politika alanının dışında bile, büyük hedeflere ulaşabileceğini gösterecektir.

Yürüyüş hakkında detaylar:

-10 Haziran’dan itibaren 27 gün sürmesini planlanmaktadır,

-Kıbrıs kıyı şeridi boyunca günde ortalama 30Km yürünecek.

- Takım 10 kişiden oluşacak (6 sporcu, 2 şöför, 2 medya sorumlusu)

-Tüm kıbrıs’ta sosyal medya ve geleneksel medya aracılığıyla geniş yankı uyandırma gücüne sahip olacak

-Film ekibinin yürüyüş boyunca bizlere eşlik etmesi ve belgeselin oluşturulacak.

-7/24 ilk yardım ekibinin araç eşliğinde takımımızı takip edecek

-Gece, kamp yapılması ve bazı geceler hotel veya evlerde kalınması.

Bu girişimimiz ile ilgili her türlü katkıya açığız. Böyle bir sivil inisiyatifin her iki topluma da fayda sağlayabileceği ve işbirliğini kantılamak adına ekipçe elimizden geleni yapacağımızı bilgilerinize sunarız.

Katkılarınız için daha fazla bilgi sağlayabilmek için en kısa sürede sizlerden haber beklediğimizi bildiririz.

Saygılarımızla,

Cyprus coastline hikers.

https://www.facebook.com/coastlinehikers/

https://twitter.com/CoastlineHikers

https://www.instagram.com/coastlinehikers_

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2017, 10:45
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110