banner6

Adeta zehir saçıyorlar

banner37

KKTC’nin hemen her yerinde, egzozlarından dumanlar saçan araçlar yollarda kol geziyor, vatandaş bu araçların emisyon testinden nasıl geçtiğini merak ediyor

Adeta zehir saçıyorlar
banner99

Ali CANSU

Ülkemizin birçok bölgesinde, egzozlarıyla çevreye adeta zehir saçan araçlar denetlenmeyi bekliyor.

Lefkoşa’da öğle saatinde yola çıkan bir otobüsten çıkan duman her yönüyle tehlike saçtı. Hava ve ses kirliliğinin önüne geçilmesi için tüm motorlu araçların egzoz emisyon ölçümü yaptırması gerekiyor, Ancak, bazıları bu zorunluluğu görmezden geliyor.

Başkentte Dr. Fazıl Küçük Caddesi’nde geçtiğimiz hafta trafiğin en yoğun olduğu öğle saatlerinde yola çıkan bir otobüs, egzozundan çıkan simsiyah dumanla etrafına tehlike saçtı. Hem havayı kirleten hem de arkasında seyreden sürücülerin görüş alanını kapatan otobüsün yarattığı kirlilik vatandaşlardan büyük tepki gördü.

Otobüsün geçtiği her yer siyah dumanla kaplanırken, arkasından ilerleyen araçların sürücüleri de zehir soludu. Otobüsün ardındaki araçların sürücüleri, kara dumanlardan korunmak için yavaşlayarak otobüs ile aralarındaki mesafeyi açmaya çalıştı.

Otobüsün egzozundan çıkan siyah dumanları görenler “Bu araç egzoz emisyon ölçümünden nasıl geçti? Polisler bu dumanları hiç mi görmüyor?” diye sordu.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2017, 11:06
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104