Ağaçlar katledildi

banner37

Gazimağusa’da Kamyoncular Birliği ve Karpaz Tabyası arasında bulunan Akasya ağaçlarının, “kötü görüntü” ve “güvenlik kaygısı” gerekçesiyle kesilmeleri vatandaşların tepkisine neden oldu.

Ağaçlar katledildi
banner8

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da Erdoğan Acar Caddesi üzerinde bulunan Kamyoncular Birliği ve Karpaz Tabyası arasındaki alanda bulunan ağaçların, geçtiğimiz hafta “kötü görüntü” ve “güvenlik kaygısı” gerekçesiyle Gazimağusa Belediyesi tarafından başlatılan temizlik çalışmaları sırasında kesilmesi, vatandaşların tepkisine neden oldu.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter ise, alanda bulunan Akasya türü ağaçlardan dik olanlarının kesilmediğini açıkladı.

banner134

Bölgede bulunan Akasya ağaçlarının birçoğunun bölgede yapılan temizlik çalışması sırasında kesildiklerini iddia eden vatandaşlar, bunun tam bir katliam olduğunu söylediler. Vatandaşlar söz konusu ağaçların 1980’li yılların başında Polatpaşa İlkokulu öğrencileri tarafından ekildiklerini kaydettiler.

Arter: Dik olanlar kesilmedi

Gazimağusa Belediyesi Başkanı İsmail Arter, çalışmanın kendisinin izinli olduğu bir dönemde gerçekleştiğini söyledi. Arter, alanın Gazimağusa Kaymakamlığı’na ait olduğunu ve ilgili alanın temizlenmesi ve ağaçların budanması için 16 Kasım 2016 tarihinde kaymakamlığa yazı yazıldığını ve 17 Kasım 2016 tarihinde ağaçların budanması ve çevrenin temizlenmesiyle ilgili yazının, Gazimağusa Kaymakamlığı tarafından belediyeye gönderildiğini kaydetti.

Alanda yapılan çalışmadan sorumlu birim amirinden aldığı bilgiye göre, ağaçların tümünün Akasya türünde olduğunu belirten Arter, dik olan ağaçların hiçbirinin kesilmediğini öğrendiğini kaydetti. Arter, alanda hem çevre temizliği hem de polisiye olaylar olmasını engellemek için temizlik yapıldığını dile getirdi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2016, 08:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88