banner6

Ağaçlarda hastalık vardı

banner37

Bafralı bazı vatandaşlar, Naci Talat Vakfı Piknik Alanı’ndaki ağaçların belediye tarafından keyfi bir şekilde kesildiğini öne sürerek şikayetçi olurken, eleştirilerin odağına konulan Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, kesilen çam ağaçlarda hastalık görüldüğünü ve Orman Dairesi tarafından kesildiğini açıkladı.

Ağaçlarda hastalık vardı
banner99

Ayşe BULUT

Bafra bölgesinde bulunan Naci Talat Vakfı Piknik Alanı’ndaki bazı çam ağaçları, geçtiğimiz günlerde kökünden kesildi.

Ağaçların yıllarca emek verilerek büyütüldüğünü belirten bazı Bafralılar ise, ağaçların Mehmetçik Belediyesi tarafından keyfi bir uygulamayla kesildiğini öne sürdü, Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli’yi eleştiri yağmuruna tuttu.

Ağaçları keyfi bir uygulamayla kestirdiği iddiasıyla eleştirilen Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, ağaçların hastalık nedeniyle kesildiğini açıkladı.

Sarıçizmeli, çam ağaçlarında hastalık görüldüğünü ve hastalığın diğer ağaçlara bulaşmasını önlemek adına, Orman Dairesi’ne bilgi verildiğini, gerekli incelemelerin yapılmasının ardından ise hastalıklı ağaçların Orman Dairesi görevlilerince kesildiğini söyledi.

Sarıçizmeli, vatandaşların ağaçlar konusundaki duyarlılığını anladığını ancak, gerçeğin sanıldığı gibi olmadığını vurgulayarak “Elbette ki, ağaçlar hastalıklı olmasaydı bizler de yıllarca emek verilerek büyütülen ağaçları kesmek istemezdik” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2017, 11:40
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104