Ağustos ve Eylül, aşırı sıcak, kurak ve yağışsız olacak

banner37

Meteoroloji Dairesi Müdürü Buran, ülke genelindeki sıcak hava dalgasının ortalama 36-40 derece dolaylarında seyredeceğini belirterek önemli bir uyarı yaptı:

banner87
Ağustos ve Eylül, aşırı sıcak, kurak ve yağışsız olacak
banner99

“YAĞMUR, SÜRPRİZ OLUR”… Meteoroloji Dairesi Müdürü Raif İlker Buran, hava sıcaklıklarının şu an beklenen seviyede olduğunu ifade ederek Ağustos ve Eylül aylarının aşırı sıcak, kurak ve yağışsız olacağını vurguladı. Ağustos ayındaki yağış oranının çok düşük olduğunu söyleyen Buran, “Neredeyse hiç yağış beklemiyoruz, yağmurun yağması bizim için de sürpriz olur” dedi. Buran, kasım ayında ise mevsim normallerinin üzerinde çok yağış beklediklerini belirtti.

Erol KANLIADA

Ülkemiz, kavurucu sıcakların etkisi altında… Aşırı sıcaklardan dolayı insanlar sokağa dahi çıkmaya korkar oldu. Zaman zaman 40 dereceyi bulan hava sıcaklığının, eylül ayına kadar sürmesi bekleniyor.

Meteoroloji Dairesi Müdürü Raif İlker Buran, hava sıcaklığının ortalama 36-40 derece dolaylarında olacağını belirtti. Ağustos ve Eylül aylarının aşırı sıcak, kurak ve yağışsız olacağını vurguladı.

Buran, hava sıcaklıklarının şu an beklenen seviyede olduğunu ifade ederek ağustos ayının da mevsim normallerinde seyredeceğini belirtti.

Ağustos ayındaki yağış oranının çok düşük olduğunu söyleyen Buran, “Neredeyse hiç yağış beklemiyoruz, yağmurun yağması bizim için de sürpriz olur” dedi.

“Yağışlar ekim ve kasım

ayında etkili olacak”

Meteoroloji Dairesi Müdürü Buran, sıcak ve kurak geçmesi beklenen ağustos ve eylül ayları sonrasında serin ve yağışlı havanın etkisini göstereceğini söyledi.

Ekim ayında havaların yavaş yavaş serinlemeye başlayacağını ifade eden Buran, kasım ayında ise mevsim normallerinin üzerinde çok yağış beklediklerini belirtti.

Buran, aralık ayında havaların iyice soğuyacağını, yağışların ise ekim ve kasım ayına göre daha az oalcağını kaydetti.

Buran, hava şartlarının belirli süre zarfında değişebileceğini, yağış oranları ve sıcaklık derecesinin yeni bir değer kazanabileceğini de belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108