Akdeniz Foku, ziyaretimize geldi

banner37

Birkaç yıl önce Yenierenköy eski limanı bölgesinde görülen, nesli tükenmekte olan Akdeniz Foku’nun geçtiğimiz gün yeniden ortaya çıkması sevinç yarattı

Akdeniz Foku, ziyaretimize geldi
banner99

Ayşe BULUT

Birkaç yıl önce Yenierenköy eski liman bölgesinde görülen ve hem bölge halkında hem de doğaseverlerde büyük sevinç yaratan Akdeniz Foku, geçtiğimiz gün yeniden ortaya çıktı.

banner134
Nesli tükenme tehlikesi altında olan Akdeniz Foku’nun yeniden Yenierenköy eski liman bölgesinde görülmesi heyecan yarattı.

Balıkçılar tarafından zaman zaman açık denizde görüldüğü bildirilen Akdeniz Foku’nun sahile yaklaşması, bölge halkını da deniz kenarına çekmeye başladı. Vatandaşlar, Yenierenköy eski limanında adeta Akdeniz Foku görme nöbeti tutar oldu.

Akdeniz Foku’nu geçtiğimiz gün görüntülemeyi başaran Yenierenköy eski Belediye Başkanı Mesut Yıkıcı, “Uzun zamandan sonra, Akdeniz Foku’nu yeniden görmek beni hem heyecanlandırdı hem de çok mutlu etti. Daha önceleri eski liman bölgesinde birçok kişi tarafından görülüyordu ancak uzun zamandır bölgede yoktu. Tekrar limana geri dönmesi çok sevindirici. Akdeniz Fokumuz bizi ziyarete gelmiş” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2017, 09:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75